RAPORT

Pogarda

Zginęło 15 żołnierzy. SBU pokazało nagranie z drona [WIDEO]

Kolejne uderzenie w rosyjskich okupantów (fot. yt/SBU)
Kolejne uderzenie w rosyjskich okupantów (fot. yt/SBU)

Najnowsze

Popularne

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zniszczyła rosyjski czołg T-72 za pomocą drona szturmowego. W wyniku ataku zginęło 15 okupantów. Ukraiński kontrwywiad pokazał nagranie ostrzału.

Ukraińskie wojsko uszkodziło ważną linię kolejową

Ukraińskie siły zbrojne uszkodziły w nocy linię kolejową w rejonie Melitopola w obwodzie zaporoskim, która była wykorzystywana przez Rosjan. Linia...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

Wojna na Ukrainie trwa już pięć miesięcy. Według danych przekazanych przez Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, od 24 lutego okupanci stracili m.in. około 40 tysięcy żołnierzy, ponad 1700 czołgów i 400 samolotów i helikopterów.

Nagranie pokazujące moment ataku na rosyjski czołg T-72 pokazała SBU. Służba przekazała, że za pomocą drona oficerowie kontrwywiadu wojskowego zniszczyli maszynę i 15 okupantów.

Służby przechwyciły też rozmowę jednego z rosyjskich żołnierzy, który przeżył atak i opowiedział o swojej matce o ostatnich minutach życia swoich kompanów. Mężczyzna mówił matce, że dron „po prostu przyleciał i zrzucił amunicję, która wybuchła”. Opowiadał, że żołnierze zginęli oglądając film na czołgu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej