RAPORT

Pogarda

Nie żyje Polak walczący na Ukrainie. Był zawodnikiem MMA

Tomasz Walentek nie żyje (fot. tt/@MMAPolska_Org)
Tomasz Walentek nie żyje (fot. tt/@MMAPolska_Org)

Najnowsze

Popularne

Tomasz Walentek, który walczył w międzynarodowym legionie obrony Ukrainy, zginął kilka dni temu w Donbasie. Informację o jego śmierci potwierdziła organizacja MMA Polska.

Zagraniczni ochotnicy zginęli na Ukrainie

Kanadyjczyk, dwóch Amerykanów i Szwed zginęli podczas ostrzału w minionym tygodniu na Ukrainie - podał w sobotę portal Politico.com.

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

O śmierci polskiego ochotnika w wojnie na Ukrainie poinformowały kilka dni temu media, jednak do tej pory informacji nie potwierdził polski rząd.

Z informacji przekazywanych przez dziennikarzy wynika, że Polak poniósł śmierć w Donbasie wskutek ostrzału artyleryjskiego na początku tego tygodnia. Jego ciało prawdopodobnie nie zostało jeszcze sprowadzone do Polski.

O śmierci polskiego ochotnika na Ukrainie poinformowała też organizacja MMA Polska, która przekazała w sobotę, że zginął Tomasz Walentek. Był związany ze sztukami walki.

„Z olbrzymim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Tomka, który jako polski ochotnik walczył w międzynarodowym legionie obrony Ukrainy i tam poległ. Tomek brał udział i zwyciężył w Drugich Mistrzostwach MMA zorganizowanych w Gliwicach. Spoczywaj w pokoju” – napisała organizacja na Twitterze.

Jak podawały brytyjskie media, po stronie Ukrainy przeciwko Rosji walczy ponad 20 tys. cudzoziemców. Ochotnicy zgłosili się do Sił Zbrojnych Ukrainy z ponad 50 krajów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej