RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ekipa Tuska „zorganizowała się na ulicy”. Efekt – obrzydliwy hejt

Zwolennicy PO mieli „organizować się na ulicy” jeśli „ta władza nie zniknie” (fot. PAP/Sebastian Borowski)
Zwolennicy PO mieli „organizować się na ulicy” jeśli „ta władza nie zniknie” (fot. PAP/Sebastian Borowski)

Najnowsze

Popularne

Radna miejska z Kórnika i kandydatka PO do Sejmu w ostatnich wyborach, Magdalena Kosakowska, zorganizowała hejterski happening, który miał przeszkodzić w spotkaniu prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z wyborcami. Mieszkańców, którzy nie podzielają poglądów ekipy Tuska przywitano wulgaryzmami.

– Przyjdzie taki moment, że na ulicy też się wszyscy zorganizujemy, jeśli ta władza nie zniknie – groził kilka tygodni temu lider największej partii opozycyjnej, Donald Tusk. Jego wezwanie wzięła sobie do serca działaczka Platformy Obywatelskiej z Kórnika, radna Magdalena Kosakowska, która zorganizowała hejterską akcję pod lokalem, w którym prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami jej miasta.

Działacze PO utrudniali mieszkańcom powiatu poznańskiego spotkanie z liderem największej partii koalicji rządzącej, zaś media sprzyjające powrotowi Tuska twierdziły, że wizycie Kaczyńskiego sprzeciwiają się sami mieszkańcy. Gdy do spotkania jednak doszło, Kosakowska ze zwolennikami zareagowała agresją.

Kilka dni wcześniej w Warszawie doszło do fizycznej napaści na ekipę TVP. Zdaniem komentatorów zdarzenie miało związek z nawoływaniem liderów PO do „organizowania się na ulicy” groźbami wysyłania „silnych ludzi”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej