RAPORT

Tusk kontra Tusk

W Madrycie wezwano strażaków, aby wyprosić z pola golfowego... dzika [WIDEO]

Dzik ochłody szukał w stawie na polu golfowym (fot. Twitter/112cmadrid)
Dzik ochłody szukał w stawie na polu golfowym (fot. Twitter/112cmadrid)

Fala upałów daje się we znaki nie tylko ludziom. W Madrycie pewien zdesperowany dzik ochłody szukał w stawie na polu golfowym. Okazało się jednak, że sam nie może się z niego wydostać i na pomoc musieli przybyć strażacy.

Dzik ugryzł kobietę na plaży. Zwabiła go pizza

Na plaży Vernazzola w dzielnicy Sturla w Genui 57-letnia kobieta została ugryziona w piątek w rękę przez dzika. Mógł go przyciągnąć zapach leżącego...

zobacz więcej

„Sadzawki często bywają dla golfistów zmorą, ale w poniedziałkowy poranek 18 lipca w stawie na polu golfowym w Majadahonda pojawił się problem większego kalibru” – pisze „Madrid Metropolitan”.

W wodzie siedział dzik, który najwyraźniej skusił się na orzeźwiającą kąpiel, a potem nie mógł wydostać się na brzeg. Na pomoc wezwano więc strażaków i strażników leśnych.

Jak przebiegała akcja ratunkowa, można zobaczyć na filmie zamieszczonym przez madryckie centrum alarmowe 112 Comunidad de Madrid na Twitterze. Strażacy najpierw próbowali z brzegu schwytać przerażone zwierzę, które usiłowało ukryć się w zaroślach. W końcu jednak dzik rzucił się wpław do ucieczki i strażacy musieli użyć pontonu. Dogonili przestraszonego dzika przy przeciwległym brzegu i tam udało się go osaczyć, schwytać i wyciągnąć na brzeg.

Następnie zwierzę, które było w dobrym stanie, zostało przez strażników leśnych uśpione i bezpiecznie przetransportowane z pola golfowego na pobliską górę Boadilla, gdzie wróciło na wolność.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej