RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Krosno. Sampozapłon w instalacji przetwarzania odpadów

Straż pożarna podała, że kontroluje sytuację (fot. PAP/Szymon Łabiński; zdjęcie ilustracyjne)
Straż pożarna podała, że kontroluje sytuację (fot. PAP/Szymon Łabiński; zdjęcie ilustracyjne)

W części biologicznej instalacji przetwarzania odpadów, wchodzącej w skład Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów (RCO) w Krośnie (Podkarpackie) doszło do samozapłonu. Sytuacja jest opanowana – zapewniła spółka w komunikacie.

Siedem trąb wodnych na Bałtyku. Zobacz zdjęcia

Nad Morze Bałtyckie spływa chłodne powietrze polarnomorskie, które cechuje się dużą niestabilnością. Turyści u wybrzeży Finlandii mogli podziwiać...

zobacz więcej

Jak wynika z przesłanego w środę po południu komunikatu, w części biologicznej instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów, w którym zachodził proces kompostowania m.in. trawy i odpadów kuchennych zwiększyła się temperatura i doszło samozapłonu.

„Po wykryciu samozapłonu w reaktorze pracownicy RCO od razu podjęli akcję, wyłączone zostały wentylatory nawiewowe i rozpoczęto zraszanie. Zawiadomiona została straż pożarna, która na miejscu kontroluje sytuację” – podała spółka w informacji.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Zapewniono, że sytuacja jest opanowana. „Nie ma żywego ognia, jest tylko zadymienie. Budynek części biologicznej instalacji wykonany jest w technologii żelbetowej, jest bezpieczny” – dodano.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej