RAPORT

Pogarda

9 ton za dużo. Inspektorzy zatrzymali ciężarówkę z szambami [WIDEO]

Zespół pojazdów przekroczył dozwoloną masę całkowitą (fot. gov.pl)
Zespół pojazdów przekroczył dozwoloną masę całkowitą (fot. gov.pl)

Najnowsze

Popularne

Blisko o 9 ton za dużo ważył zespół pojazdów z szambami betonowymi, który przejeżdżał w miniony piątek przez powiat ostródzki. Do tego samochód ciężarowy był niesprawny technicznie – poinformował Inspektorat Transportu Drogowego. Funkcjonariusze warmińsko-mazurskiego ITD wstrzymali w piątek nieprawidłowy przewóz na S7.

21 ton nielegalnych odpadów. Wieziono je kazachstańską ciężarówką do Belgii

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ze Słubic w ramach rutynowej kontroli zatrzymali w poniedziałek na A2 kazachstańską ciężarówkę, którą...

zobacz więcej

Inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli drogowej zespół pojazdów polskiego przedsiębiorcy koło Miłomłyna w województwie warmińsko-mazurskim. Jak się okazało, ważył on 48,6 ton zamiast dopuszczalnych 40 ton. Jak przekazała Inspekcja, ciężarówka z przyczepą przewoziła 3 szamba betonowe.

Ponadto, funkcjonariusze zauważyli też nieszczelność układu hamulcowego oraz wycieki płynów eksploatacyjnych. W związku z tym zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, wypisali kierowcy mandat oraz „zakazali mu dalszej jazdy do momentu usunięcia nieprawidłowości”.

Jak poinformował Główny Inspektorat Transportu Drogowego, „wobec przewoźnika jest prowadzone postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej”.

Czytaj także: Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany. Naruszył kilka przepisów


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej