RAPORT

Pogarda

Kuriozalne słowa Miedwiediewa. Pisze o „pokoju” na Ukrainie

Dmitrij Miedwiediew (fot. Sasha Mordovets/Getty Images)
Dmitrij Miedwiediew (fot. Sasha Mordovets/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Rosja będzie dominować na Ukrainie i ustali warunki przyszłego porozumienia pokojowego z Kijowem – Dmitrij Miedwiediew, twierdzi były prezydent Rosji i jeden z najbliższych sojuszników Władimira Putina.

Miedwiediew straszy „dniem sądu”. Zełenski odpowiada

Wołodymyr Zełenski zareagował na słowa byłego prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa, który zagroził Ukrainie „zagładą” w przypadku uderzenia na...

zobacz więcej

Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew opublikował kolejny wypaczający rzeczywistość post na Telegramie, którego treść przywołuje Agencja Reutera.

Miedwiediew: Pokój na naszych warunkach


Przedstawiciel zbrodniczego reżimu oznajmił, że „Rosja osiągnie wszystkie swoje cele” na Ukrainie, po czym „nastąpi pokój na naszych warunkach”.

Miedwiediew podkreślił, że pokój nie zostanie zawarty „na warunkach, których domagają się zdezorientowani impotenci polityczni w Europie i za oceanem”.

Według niego Stany Zjednoczone, „pompując Ukrainę bronią, po raz kolejny stały się sponsorem międzynarodowego terroryzmu”. Napisał, że amerykańskie dostawy broni do Kijowa pomagają wzbogacić „złodziei broni” i dają terrorystom i radykałom nowy sprzęt wojskowy. To kolejny oburzający wpis Miedwiediewa. Na początku kwietnia były rosyjski prezydent pisał, że „celem Rosji jest zbudowanie otwartej Eurazji – od Lizbony po Władywostok” i kłamał a temat ludobójstwa w Buczy twierdząc, że ukraińskie siły zbrojne „są gotowe zabijać własnych cywilów”.

Wcześniej Miedwiediew atakował bezpośrednio Polskę twierdząc, że „polska propaganda jest najbardziej złośliwą, wulgarną i krzykliwą krytyką Rosji”, zaś „Polska to wspólnota politycznych imbecyli”.

Z kolei w maju Miedwiediew pisał, że „wsparcie militarne, jakiego udzielają Ukrainie państwa NATO, zwiększa prawdopodobieństwo wybuchu wojny nuklearnej na pełną skalę”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej