RAPORT

Pogarda

Rosjanie zamordują Putina? Mocna teza szefa brytyjskiego sztabu

Władimir Putin (fot. EPA/MIKHAEL KLIMENTYEV / SPUTNIK: PAP/EPA)
Władimir Putin (fot. EPA/MIKHAEL KLIMENTYEV / SPUTNIK: PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

Szef sztabu obrony Wielkiej Brytanii admirał sir Tony Radakin przekazał w rozmowie z BBC, że przypuszczenia, iż Władimir Putin cierpi z powodu złego stanu zdrowia lub może zostać zamordowany, to jedynie „pobożne życzenia”. Ocenił, że w tych doniesieniach więcej jest przypuszczeń i medialnych spekulacji niż bazowania na faktach.

Miliardy strat, setki odwołanych lotów. To efekt kilkugodzinnego strajku we Włoszech

Około 600 odwołanych lotów to rezultat czterogodzinnego strajku w lotnictwie we Włoszech w niedzielę. Do protestu, ogłoszonego przez kilka...

zobacz więcej

Radakin stwierdził, że nowy szef brytyjskiego rządu będzie musiał zmierzyć się ze świadomością, iż Rosja przez dziesięciolecia będzie stanowić „największe zagrożenie” dla Wielkiej Brytanii.

Bo choć straciła wielu żołnierzy i sprzęt, „nadal jest potęgą nuklearną”. – Ma zdolności cybernetyczne, ma zdolności kosmiczne i ma specjalne programy podwodne, więc może zagrozić przepływowi informacji  na całym świecie – wskazał admirał.

Zobacz także:   Zełenski odwołał szefa SBU i prokurator generalną

– Oni absolutnie jasno mówią, że planują przywrócić zwierzchność nad całym ich, tzn. Ukrainy, terytorium, i widzą, że Rosja sobie nie radzi – dodał.

Pogrzeb czteroletniej Lizy. Matka nie wie, że zginęła

W niedzielę w Winnicy odbył się pogrzeb czteroletniej Lizy, ofiary barbarzyńskiego ostrzału Winnicy, do którego doszło w czwartek. Matka, która...

zobacz więcej

Oszacował, że Rosja straciła ponad 30 proc. skuteczności w walce lądowej.

To oznacza, że 50 tys. rosyjskich żołnierzy albo zginęło, albo zostało rannych w tym konflikcie, prawie 1700 rosyjskich czołgów zostało zniszczonych, prawie 4000 opancerzonych pojazdów bojowych należących do Rosji zostało zniszczonych.

Zobacz także:   Bezmiar rosyjskiego bestialstwa. Ciała pomordowanych cywilów w rejonie Kijowa

– Rosja rozpoczęła tę inwazję z ambicją zajęcia całej Ukrainy, Rosja miała ambicję zajęcia miast w pierwszych 30 dniach, Rosja miała ambicję stworzenia pęknięć i wywarcia presji na NATO, czym rzuciłaby wyzwanie dla porządku światowego. Rosja przegrywa we wszystkich tych ambicjach i Rosja jest jednak mniej znaczącym krajem, niż była na początku lutego – podsumował.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej