RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Izraelskie lotnictwo przeprowadziło naloty na pozycje ruchu Hamas w Strefie Gazy

Izraelski samolot myśliwsko-bombowy F-16D w trakcie lotu (fot. Wikimedia commons / Major Ofer/Israeli Air Force רס"ן עופר, חיל האוויר הישראלי)
Izraelski samolot myśliwsko-bombowy F-16D w trakcie lotu (fot. Wikimedia commons / Major Ofer/Israeli Air Force רס"ן עופר, חיל האוויר הישראלי)

Izraelska armia poinformowała, że przeprowadziła w sobotę serię nalotów na obiekty islamistycznego ruchu Hamas w Strefie Gazy. Jak podkreśliła w komunikacie, był to odwet za wcześniejszy ostrzał rakietowy południowego Izraela z palestyńskiej enklawy.

Swastyki na pomniku ofiar Holokaustu w Berlinie

Nieznane osoby wydrapały dwie swastyki na jednej ze steli Pomnika Pomordowanych Żydów Europy w centrum Berlina. Według policji obok swastyk...

zobacz więcej

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

W nocy z piątku na sobotę w mieście Aszkelon i innych miejscowościach w południowym Izraelu, graniczących ze Strefą Gazy, zabrzmiały syreny alarmowe ostrzegające przed ostrzałem rakietowym.

„Jedna z rakiet została przechwycona przez tarczę antyrakietową” – napisała armia izraelska w swoim komunikacie, dodając, że trzy inne spadły na pola.

W odwecie izraelska armia przeprowadziła serię nalotów na obiekty Hamasu w palestyńskiej enklawie, znajdującą się od 15 lat pod izraelską blokadą.

„Samoloty zaatakowały między innymi jeden z najważniejszych zakładów produkujący broń, między innymi rakiety, dla Hamasu” – podała izraelska armia. Według Hamasu ataki spowodowały zniszczenia, ale nie było ofiar.

W sobotę wieczorem władze Izraela ogłosiły, że zawieszają zapowiadane wcześniej zwiększenie o 1,5 tysiąca liczby pozwoleń na wjazd na swoje terytorium wydawanych Palestyńczykom ze Strefy Gazy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej