RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Atak rakietowy na Winnicę. 23 osoby nie żyją, zabitych może być znacznie więcej

Atak rakietowy na Winnicę (fot. PAP/EPA/STATE EMERGENCY SERVICE OF UKRAINE)
Atak rakietowy na Winnicę (fot. PAP/EPA/STATE EMERGENCY SERVICE OF UKRAINE)

Najnowsze

Popularne

Co najmniej 23 osoby, w tym troje dzieci, zginęły w czwartek w rosyjskim ataku rakietowym na centrum Winnicy; pięcioro rannych jest w stanie krytycznym – poinformowała Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych na Facebooku.

„Dowody zbrodni zbierane na Ukrainie będą służyć obronie przed ludobójstwem”

Musimy zapewnić, że dowody zbrodni, które zbieramy na Ukrainie, będą miały znaczenie nie tylko historyczne, ale będą też służyć obronie przed...

zobacz więcej

„Hospitalizowano 64 osoby, w tym dwoje dzieci. W stanie ciężkim są 34 osoby, a pięć w stanie krytycznym” – napisano w komunikacie.

Jak podkreślono, nadal trwają poszukiwania 42 osób, z którymi została utracona łączność.

W wyniku ataku zniszczonych zostało 55 budynków. Według ratowników najprawdopodobniej nie ma szans, by ktoś pod gruzami trafionych budynków ocalał.

„Po ataku zatrzymano kilkadziesiąt osób, które są sprawdzane pod kątem ewentualnego udziału w nakierowywaniu rosyjskich rakiet”– poinformował minister spraw wewnętrznych Denys Monastyrski, cytowany przez portal Suspilne.

Wywiad: Rosyjscy żołnierze wymuszają haracz od rolników w obwodzie zaporoskim

Rosyjscy żołnierze żądają od rolników na okupowanych terenach obwodu zaporoskiego Ukrainy „podatków”, grożąc im bronią - poinformowały w czwartek...

zobacz więcej

Rzecznik Sił Powietrznych Ukrainy Jurij Ihnat oświadczył, że rakiety Kalibr, którymi zaatakowano miasto, zostały wystrzelone z okrętu podwodnego na Morzu Czarnym.

Do ataku doszło przed południem. W centrum miasta uderzyły – według wstępnych ustaleń – trzy rakiety. Celem stał się budynek biurowy, ucierpiały również budynki mieszkalne i Dom Oficerów, w którym mieści się sala koncertowa. W wyniku eksplozji wybuchł pożar, zapaliło się także kilkadziesiąt samochodów.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nazwał atak na Winnicę aktem terroryzmu, a Rosję – państwem terrorystycznym.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej