RAPORT

Pogarda

Kuriozalne zarzuty w raporcie KE. Powołano się na „Gazetę Wyborczą”

Najnowsze

Popularne

W środę Komisja Europejska opublikowała zalecenia ws. praworządności w Polsce. – To kuriozum. Jednym z zarzutów wobec nas jest to, że „Gazeta Wyborcza” przegrywa procesy sądowe po tym, jak niezawisły sąd orzekł, że podała nieprawdę. Według raportu to jest dowód na prześladowanie mediów – powiedział w programie „Minęła 20” w TVP Info wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk.

Nowe zalecenia KE dla Polski ws. praworządności. Ziobro: Eurokraci dążą do powrotu Tuska

W opublikowanym w środę sprawozdaniu na temat praworządności w Unii Europejskiej Komisja Europejska zaleca, by w Polsce zostały rozdzielone funkcje...

zobacz więcej

Fragment raportu przytoczył w mediach społecznościowych Sebastian Kaleta.

„Komisja Europejska w raporcie o praworządności twierdzi, że dziennikarze w Polsce są szykanowani, atakowani fizycznie i werbalnie, w tym podczas relacjonowania protestów. Zarzutem KE jest również to, że »GW« dostaje pozwy w razie publikowania nieprawdziwych informacji” – napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości.

Na początku czerwca tego roku „Wyborcza” przegrała kolejny proces z resortem sprawiedliwości. Tym razem poszło o wynagrodzenie Zbigniewa Ziobry. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

„W ciągu ostatnich czterech lat w pięciu postępowaniach sądy prawomocnie przesądziły o obowiązku zamieszczenia przez redaktora naczelnego portalu wyborcza.pl oraz redaktora naczelnego »Gazety Wyborczej« sprostowania do materiałów prasowych dotyczących Ministerstwa Sprawiedliwości” – informował resort.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej