RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Plaga szarańczy w Rosji. „Natura mści się za Mariupol” [WIDEO]

Żerują na coraz większych obszarach (fot. arch.PAP/Abaca, zdjęcie ilustracyjne)
Żerują na coraz większych obszarach (fot. arch.PAP/Abaca, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

W rosyjskim Kraju Krasnodarskim pojawiła się plaga szarańczy, która niszczy uprawy rejonu primorsko-achtarskiego nad Morzem Czarnym. Lokalne władze ostrzegają, że owady atakują coraz większe obszary.

Problemy rosyjskiej armii. Niskie morale, leje się alkohol, mnożą się dezercje

Stan moralny i psychologiczny sił rosyjskich jest na niskim poziomie, systemowo spożywany jest alkohol i dochodzi do dezercji – pisze Sztab...

zobacz więcej

Rosyjskie media podały, że miejscowe władze nie mają pomysłu na pozbycie się problemu, bo likwidacja – dezynsekcja – tego szkodnika nie jest możliwa. Problem w tym, że tereny, na których atakuje szarańcza, znajdują się w strefie zalewowej i są na nich lęgowiska zwierząt. Prawo zabrania przeprowadzania tam takich zabiegów.

Lokalne władze alarmują, że z powodu wyschnięcia rzek zwiększa się obszar, na którym żeruje szarańcza, a larwy są teraz składane tam, gdzie wcześniej było to niemożliwe.

Doradca mera ukraińskiego Mariupola Petro Andriuszczenko napisał w mediach społecznościowych, że szarańcza zaatakowała miasto w okręgu primorsko-achtarskim, z którego lotniska codziennie startują samoloty bombardujące obwód doniecki.

„To stąd startowały samoloty, które zrzucały bomby na nasz Teatr Dramatyczny i szpital położniczy. Więc w tej chwili to przeklęte miasto jest atakowane przez wojującą ukraińską szarańczę. Po prostu inwazja, z którą nie mogą nic zrobić. Sama natura mści się za Mariupol” – pisał.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej