RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

PŚ w paraszermierce „Szabla Kilińskiego”. Polacy najlepszą drużyną

Medaliści „Szabli Kilińskiego” w Warszawie (fot. Jakub Nowicki/ IKS AWF Warszawa)
Medaliści „Szabli Kilińskiego” w Warszawie (fot. Jakub Nowicki/ IKS AWF Warszawa)

Najnowsze

Popularne

Polacy zdobyli 11 medali – 5 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe – w zawodach Pucharu Świata w paraszermierce „Szabla Kilińskiego” w Warszawie – poinformowało biuro prasowe Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Paraolimpiada: Dzień pełen medali. Dwa złota i brąz dla Polski

Tenisistki stołowe Natalia Partyka i Karolina Pęk zwyciężyły w turnieju drużynowym (klasa 9-10), a Barbara Bieganowska-Zając wygrała bieg na 1500...

zobacz więcej

Polacy najlepszą drużyną „Szabli Kilińskiego” – podało biuro prasowe Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego w przesłanym komunikacie na platformę Twoje Info.

Wśród złotych medalistów znaleźli się: Kinga Dróżdż, Adrian Castro, Marta Fidrych, Michał Nalewajek z IKS AWF w Warszawie oraz grający drużynowo – Kinga Dróżdż, Marta Fidrych, Patrycja Haręza, Jadwiga Pacek. Srebrne medale wywalczyli: Michał Dąbrowski ze Stowarzyszenia Szermierka Wołomin oraz Adrian Castro, Kinga Dróżdż, Jadwiga Pacek, Michał Siatkowski – którzy grali drużynowo. Zdobywcami brązowych medali zostali: Grzegorz Pluta i Michał Dąbrowski ze Stowarzyszenia Szermierka Wołomin oraz Michał Nalewajek i Jadwiga Pacek z IKS AWF Warszawa.

– Nie czuję, abym bardziej się specjalizował w którejś z broni, szabli czy szpadzie. Paradoksalnie, trochę lepiej mi zawsze idzie w tej, od której treningowo aktualnie bardziej odpoczywam. O dobrych wynikach jednak zawsze decyduje spokojna głowa – powiedział po zawodach Michał Dąbrowski, który srebrny medal zdobył w szabli mężczyzn kat. B, brąz w szpadzie mężczyzn kat. B.

Zobacz także: Oliwia Jabłońska brązową medalistką igrzysk paraolimpijskich w Tokio


Jak przekazało biuro prasowe Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Marta Fidrych „triumfowała w wielkim stylu, eliminując po drodze 11-krotną medalistkę paraolimpijską Chui Yee Yu z Hong Kongu. W finale po wyrównanej walce pokonała Brytyjkę Gemmę Collis”.
Medaliści zawodów PŚw paraszermierce (fot. Bartosz Tarnowski/Polski Komitet Paraolimpijski)
Medaliści zawodów PŚw paraszermierce (fot. Bartosz Tarnowski/Polski Komitet Paraolimpijski)

Paraolimpiada. Mamy kolejny medal! Sukces tenisistów stołowych

Grający na wózkach Tomasz Jakimczuk i Rafał Czuper zdobyli brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w turnieju drużynowym w tenisie stołowym (kl....

zobacz więcej

– Cieszy bardzo to, że tak wielu naszych zawodników zdobyło tutaj medale – mogli zyskać wiarę w siebie, która będzie potrzebna w przyszłych startach – powiedział Adrian Castro, który w „Szabli Kilińskiego” zwyciężył już po raz czwarty. – To bardzo ważne w szermierce na wózkach, by mieć tę siłę psychiki i przekonanie, że można wygrać z najlepszymi na świecie – zaznaczył Castro.

„W obsadzie brakowało faworyzowanej reprezentacji Chin, która z powodu nawracającej fali pandemii postanowiła zrezygnować ze startu. Nieobecność zawodników z »Państwa Środka« dobrze wykorzystali Biało-Czerwoni, którzy wygrali klasyfikację medalową »Szabli Kilińskiego«” – wskazano.

Polski Komitet Paraolimpijski podkreślił, że „najważniejszym tegorocznym startem dla paraszermierzy będą Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Warszawie na przełomie listopada i grudnia. Najprawdopodobniej będą się one zaliczały już do rankingu światowego, na podstawie którego będą przyznawane miejsca na igrzyska paraolimpijskie w Paryżu. Oprócz tego bardzo ważne będą zawody PŚ w węgierskim Eger, które najpewniej również będą dawały punktu do tego rankingu”.
Polacy z medalami w Pucharze Świata w paraszermierce (fot. Bartosz Tarnowski /Polski Komitet Paraolimpijski)
Polacy z medalami w Pucharze Świata w paraszermierce (fot. Bartosz Tarnowski /Polski Komitet Paraolimpijski)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej