RAPORT

Tusk kontra Tusk

Mistrzyni tańca sportowego zabita przez Rosjan. „Spłońcie w piekle!”

Dramatyczne informacje z Krzywego Rogu (fot.  Instagram/__dashkakr___)
Dramatyczne informacje z Krzywego Rogu (fot. Instagram/__dashkakr___)

Wskutek rosyjskiego ostrzału przeprowadzonego na Krzywy Róg w obwodzie dniepropietrowskim zginęła 20-letnia Daria Kurdel, mistrzyni Ukrainy w tańcu sportowym – informują ukraińskie media.

W ostrzale zginęło kilkadziesiąt osób. Zełenski: Każdy rosyjski zabójca poniesie karę

Każdy, kto wydaje rozkazy przeprowadzenia ostrzału takiego jak w mieście Czasiw Jar i każdy, kto te rozkazy wykonuje, świadomie zabija ludzi –...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

20-latka zginęła w ostrzale miasta, do którego doszło w sobotę. Według relacji mediów Kurdel trenowała wraz z ojcem na miejskim boisku, kiedy spadły rosyjskie rakiety.

Naoczni świadkowie relacjonują, że 43-letni ojciec Darii miał widoczne rany, ale dziewczyna nie – siedziała przy płocie i była bardzo blada.

Przechodnie udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy przed przybyciem ratowników medycznych. W szpitalu okazało się, że odłamki uszkodziły Darii serce i wątrobę, kobieta zmarła na oddziale intensywnej terapii. Ojciec kobiety był operowany, przeżył.

– W szpitalu zmarła 20-letnia dziewczyna, została ranna w wyniku ostrzału nieprzyjaciela w Krzywym Rogu. Medycy przez kilka godzin walczyli o jej życie. Niestety, jej obrażenia okazały się zbyt poważne. Ten barbarzyński ostrzał spokojnego miasta pozbawił życia dwie osoby. Trzy zostały ranne. 43-letni mężczyzna trafił do szpitala. Jest ojcem zmarłej dziewczyny. Jak powiedzieć mu, że jego dziecko odeszło? Spłońcie w piekle, rosyjscy mordercy! – powiedział szef obwodu dniepropietrowskiego Wałentyn Rezniczenko.

Razem z mamą Daria prowadziła studio tańca Pylon. Daria zdobyła mistrzostwo Ukrainy w tańcu sportowym.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej