RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Niemcy chcą blokować polską inwestycję. Zbierają podpisy

Inwestycja ma kosztować 3,5 mld złotych (fot. Shutterstock)
Inwestycja ma kosztować 3,5 mld złotych (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Niemieccy politycy związani z rządzącą w Meklemburgii lewicową koalicją (SPD-Die Linke) wyrażają sprzeciw przeciwko budowie portu kontenerowego w Świnoujściu. Rządzący landu jako powód podają „konsekwencje” dla ochrony środowiska.

Nowy gazociąg w Grecji otwarty. Dostarczy gaz Bułgarii

Grecki premier Kiriakos Mitsotakis i bułgarski szef rządu Kirił Petkow otworzyli w piątek gazociąg w Komotini w północnej Grecji. Ma on umożliwić...

zobacz więcej

Politycy zaangażowali w kampanię również ekologoów i miejscowych przedsiębiorców. Udało się zebrać jedynie 3700 podpisów przeciwko polskiej inwestycji. Wśród przedstawicieli ruchu blokującego budowę portu można też było znaleźć m. in. polityków Zielonych jak chociażby Hannah Neumann.

Na rząd Meklemburgii kładą się cieniem ostatnie afery związane z Nord Stream 2. Jednak nie zniechęca to włodarzy do straszenia swoich wschodnich sąsiadów. Landowy minister ds. gospodarki Reinhard Meyer nie wyklucza blokady polskiego transportu towarowego przez wyspę Uznam, jeśli strona polska nie zareaguje na żądania Meklemburgii.

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście podał, że do końca 2022 roku podpisana zostanie umowa z wykonawcą głębokowodnego terminalu kontenerowego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej