RAPORT

Pogarda

Niemcy. Koktajle gwałtu na imprezie SPD

„Obecnie jest osiem ofiar” (fot. Social Democratic Party of Germany)
„Obecnie jest osiem ofiar” (fot. Social Democratic Party of Germany)

Najnowsze

Popularne

Podczas letniego przyjęcia grupy parlamentarnej partii SPD kilka kobiet padło ofiarą ataku za pomocą tzw. koktajli gwałtu – informuje dziennik „Tagesspiegel“. Grupa parlamentarna SPD zaleca, by ewentualne kolejne ofiary „zgłosiły to natychmiast na policję”.

Stada krów i świń sprzeczne z polityką klimatyczną Niemiec. Rząd planuje „ostre cięcia”

Aby niemieckie rolnictwo mogło zrealizować swoje cele klimatyczne, musiałoby drastycznie ograniczyć produkcję mięsa, szczególnie krów i świń. Rząd...

zobacz więcej

Do incydentów doszło w minioną środę na imprezie grupy parlamentarnej w namiocie Tipi przy Urzędzie Kanclerskim, w której uczestniczyli posłowie, pracownicy niemieckiego Bundestagu i okręgów wyborczych; według grupy parlamentarnej uczestniczyło w niej łącznie ok. 1000 osób – informuje gazeta.

Jak pisze dziennik, w spotkaniu uczestniczył również kanclerz federalny Olaf Scholz (SPD).

Z wewnętrznego czatu SPD, do którego dostęp ma „Tagesspiegel” wynika, że „obecnie jest osiem ofiar, jeden przypadek potwierdzony badaniami”.

„Tagesspiegel” dotarł do listu dyrektora zarządzającego grupy SPD Mathiasa Martina do posłów SPD, w którym napisano: „Na naszym letnim przyjęciu doszło do ewidentnych ataków na koleżanki za pomocą koktajli gwałtu (niem. K.o.-Tropfen). To oburzające wydarzenie, które natychmiast zgłosiliśmy policji w Bundestagu”. Grupa parlamentarna SPD zaleca, by ewentualne kolejne ofiary „zgłosiły to natychmiast na policję”.

Termin „K.o.-Tropfen” potocznie obejmuje wiele różnych substancji. Najbardziej rozpowszechnione jest płynne ecstasy, czyli kwas gamma-hydroksymasłowy (GHB). Jest bezbarwny, bezwonny i bez smaku i może sprawić, że osoby je spożywające będą bezradne, bezbronne o mogą przechodzić zanik świadomości – wyjaśnia portal tygodnika „Spiegel”.

SPD wygrała wybory parlamentarne w Niemczech we wrześniu ubiegłego roku i utworzyła koalicyjny rząd z partią Zielonych i liberalną FDP.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej