RAPORT

Pogarda

To nie spodoba się kibicom. Mundial w Katarze bez piwa na stadionach

Na stadionach w Katarze nie będzie sprzedawane piwo (fot. Christopher Pike/Getty Images for Supreme Committee 2022)
Na stadionach w Katarze nie będzie sprzedawane piwo (fot. Christopher Pike/Getty Images for Supreme Committee 2022)

Najnowsze

Popularne

Kibice podczas tegorocznych piłkarskich mistrzostw świata w Katarze nie będą mogli kupić alkoholu w czasie meczów –poinformowała Agencja Reutera. Planuje się natomiast umożliwienie im nabycie piwa przed i po niektórych spotkaniach.

Ronaldo ofiarą albańskiego gangu okradającego wille celebrytów i biznesmenów

Hiszpańska Policja Krajowa rozbiła gang z Albanii, który okradał wille celebrytów i biznesmenów. Członkowie bandy wpadli, kiedy wracali z Ibizy,...

zobacz więcej

Tegoroczne mistrzostwa po raz pierwszy odbędą się w kraju muzułmańskim, gdzie sprzedaż alkoholu jest poddana ścisłym restrykcjom. To wyzwanie dla FIFA, która jest sponsorowana m.in. przez znany światowy browar. Dlatego od wielu miesięcy prowadzone są rozmowy na temat poluzowania katarskich przepisów w czasie mundialu.

„Negocjacje są finalizowane, a obecnie dyskusja zmierza do tego, by umożliwić fanom picie piwa przed meczem i po opuszczeniu stadionu, ale nie podczas spotkania i na trybunach” – poinformowało źródło Reutera.

Picie piwa nieodłącznie wiąże się z meczami piłkarskimi i jest częścią kibicowskiej tradycji. Dlatego przed mistrzostwami świata w 2014 roku Brazylia pod naciskiem FIFA zniosła zakaz spożywania alkoholu na stadionach.

W Katarze prawdopodobnie będzie to niemożliwe, ponieważ w tym kraju sprzedaż alkoholu jest ściśle limitowana, chociaż nie całkowicie zakazana, jak w sąsiedniej Arabii Saudyjskiej. Obcokrajowcy mogą kupić alkohol na własny użytek w jedynym w kraju sklepie na obrzeżach Dauchy. Można się napić także w kilku licencjonowanych klubach i hotelach, chociaż tam za kufel piwa trzeba zapłacić 18 dolarów.

Według planów, do których dotarł Reuters, kibice będą mogli kupić piwo w określonych godzinach w niektórych częściach strefy kibica w parku Al Bidda w Dausze. Alkohol ma być również dostępny w przygotowywanej strefie na piaszczystej, otoczonej trzymetrowym murem działce, gdzie m.in. będzie można posłuchać muzyki techno. Na razie nie wiadomo, jakie będą obowiązywały ceny.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej