RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Potężne uderzenie w Rosjan. Ukraińska brygada pokazała nagranie z drona

Zniszczono m.in. czołg T-72 (fot. FB/General Staff of the Armed Forces of Ukraine)
Zniszczono m.in. czołg T-72 (fot. FB/General Staff of the Armed Forces of Ukraine)

Najnowsze

Popularne

Żołnierze 40. Samodzielnej Brygady Artylerii im. Wielkiego Księcia Witolda uderzyli w kolejne rosyjskie pozycje. Tym razem ukraińscy obrońcy zniszczyli kilka bojowych wozów piechoty wroga i czołg T-72. Sztab generalny Ukrainy opublikował spektakularne nagranie z momentu ataku.

Rosyjscy żołnierze boją się HIMARS-ów. Dezerterują

Rosyjscy żołnierze w obwodzie zaporoskim na południu Ukrainy dezerterują w obawie przed ukraińskimi atakami z amerykańskich wyrzutni HIMARS; w...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

Wcześniej w czwartek ukraińska armia informowała, że od początku inwazji wojska rosyjskie straciły 36,6 tys. żołnierzy, 1600 czołgów i 400 samolotów i helikopterów.

Agencja Ukrinform powołując się na dowództwo Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy, czyli wojsk ukraińskich broniących wschodnich regionów kraju informowała, że siły ukraińskie zniszczyły od 28 czerwca szesnaście rosyjskich baz, koszarów i magazynów amunicji.

Tylko w środę siły ukraińskie przeprowadziły cztery ataki: na magazyn amunicji w Wełykym Burłuku w obwodzie charkowskim, na rosyjską bazę w Makiejewce w obwodzie donieckim, na bazę paliwową w Doniecku oraz na rosyjskie magazyny w Chersoniu.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył w środę wieczorem, że zachodnia artyleria otrzymana przez jego kraj zaczęła wreszcie działać z całą mocą. – Nasi obrońcy zadają precyzyjne uderzenia w magazyny i inne punkty ważne dla logistyki najeźdźcy, co znacznie zmniejsza jego potencjał ofensywny. Straty okupantów będą się tylko powiększać z każdym kolejnym tygodniem – oznajmił Zełenski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej