RAPORT

Pogarda

Ekstradycja. Jeden z najgroźniejszych przestępców już w Rzymie [WIDEO]

Ekstradycja bossa mafii do Włoch (fot. You Tube/Arma dei Carabinieri)
Ekstradycja bossa mafii do Włoch (fot. You Tube/Arma dei Carabinieri)

Najnowsze

Popularne

Do Rzymu z Brazylii został przewieziony w środę boss kalabryjskiej mafii 'Ndranghety Rocco Morabito. We Włoszech mafioso odbędzie karę 30 lat więzienia za międzynarodowy handel narkotykami. 56-letni mafijny boss uznawany jest za jednego z największych międzynarodowych handlarzy narkotyków na świecie.

„Nr 2” włoskiej mafii znów schwytany. Udało mu się zbiec dwa lata temu

Boss mafii ‘Ndrangheta Rocco Morabito został aresztowany w poniedziałek w hotelu w mieście João Pessoa w północno-wschodniej części Brazylii...

zobacz więcej

Rocco Morabito, aresztowany w Brazylii 25 maja 2021 roku, wylądował w środę na lotnisku Ciampino w Rzymie. Natychmiast po ekstradycji przewieziony został do więzienia. Boss 'Ndranghety znajdował się na liście najgroźniejszych poszukiwanych włoskich przestępców, będącej częścią „Specjalnego Programu Poszukiwań” Ministerstwa ds. Wewnętrznych.

Aresztowanie Morabito, noszącego przydomek „U Tamunga”, odbyło się w ramach wykonania nakazu aresztowania prewencyjnego wydanego przez Gerardo Dominijanniego, prokuratora generalnego włoskiego miasta Reggio Calabria. Było ono możliwe dzięki współpracy włoskich karabinierów, brazylijskiej policji, międzynarodowych sił policyjnych oraz amerykańskiej rządowej antynarkotykowej agencji DEA (Drug Enforcement Administration) i FBI.

Zobacz także: „Król kokainy” uciekł z więzienia przez dziurę w dachu


Włoskie media podkreślają, że niemal do końca nie było pewne, czy ekstradycja dojdzie do skutku, bo już wcześniej temu groźnemu przestępcy z Kalabrii udało się wymknąć wymiarowi sprawiedliwości. Tak zdarzyło się w Urugwaju, gdzie aresztowany został po 23 latach ukrywania się. Dzięki swym kontaktom udało mu się zorganizować ucieczkę z więzienia w Montevideo. Wyszedł przez okno z szóstego piętra zakładu karnego, wskoczył na dach supermarketu, a następnie wszedł do mieszkania 80-latki, którą poprosił o otwarcie drzwi wejściowych, by mógł przez nie wyjść.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej