RAPORT

Pogarda

Nowe ogniska zakażeń. Dziesiątki milionów osób w Chinach objął lockdown

Testy na obecność koronawirusa w Chinach (fot. 	PAP/EPA/MARK R. CRISTINO)
Testy na obecność koronawirusa w Chinach (fot. PAP/EPA/MARK R. CRISTINO)

Najnowsze

Popularne

Dziesiątki milionów osób znalazło się w lockdownie z powodu nowych ognisk epidemii COVID-19 w Chinach, a lokale w dużych miastach zostały zmuszone do zamknięcia, co wzmaga obawy przed dalszymi restrykcjami w kraju – informuje w środę AFP.

Koronawirus i śmiertelna gorączka. Władze chińskiego miasta ogłosiły ścisły lockdown

Władze znanego z Terakotowej Armii miasta Xian w północno-zachodnich Chinach ogłosiły w środę ścisły lockdown dla 13 mln mieszkańców po wykryciu...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Chińskie służby zdrowia odnotowały ponad 300 nowych zakażeń w historycznym mieście Xian, w którym znajduje się słynna Terakotowa Armia, i w Szanghaju, który jest największym miastem w kraju.

Niektórzy mieszkańcy Szanghaju donoszą w mediach społecznościowych, że otrzymują rządowe racje żywnościowe, co przypomina powrót do wielomiesięcznego odosobnienia, które zostało narzucone mieszkańcom na wiosnę.

Urzędnicy rozpoczęli nową rundę masowych testów w ponad połowie dzielnic miasta po odkryciu kolejnych przypadków zakażeń po weekendzie. Jedna z mieszkanek Shanghaju przekazała AFP, że obecnie ludzie nie boją się już COVID-19, ale tego, że znów zostaną zamknięci w swoich domach.

W 13-milionowym Xi'an, które przeszło przez trwający miesiąc lockdown pod koniec zeszłego roku, mieszkańcy zostali poddani „tymczasowym środkom kontroli” po tym, jak od soboty wykryto 29 nowych infekcji. Lokale rozrywkowe, w tym puby, kafejki internetowe i bary karaoke, zamkną swoje drzwi od północy w środę – poinformował w komunikacie urząd miasta.

Chiny pesymistyczne ws. COVID-19. Zrzekły się organizacji finałów Pucharu Azji

Chiny zrzekły się praw do organizacji finałów Pucharu Azji w 2023 r. z powodu sytuacji związanej z pandemią COVID-19 w tym kraju – ogłosiła w...

zobacz więcej

W Pekinie doszło niedawno do epidemii powiązanej z klubem nocnym. Od tygodni w mieście są przeprowadzane regularne testy, a co najmniej jedno osiedle, na którym mieszka wielu obcokrajowców, zostało otoczone stalowym ogrodzeniem, aby uniemożliwić mieszkańcom wyjazd.

W zeszłym tygodniu prezydent ChRL Xi Jinping potwierdził swoje zaangażowanie w strategię zero COVID-19, pomimo rosnących kosztów ekonomicznych.

Zobacz także: Pół Szanghaju w lockdownie z powodu zakażeń Omikronem


Japoński bank Nomura oszacował, że od poniedziałku w całym kraju co najmniej 114 mln ludzi było objętych całkowitym lub częściowym lockdownem w porównaniu z 66,7 mln osób w zeszłym tygodniu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej