RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Miedwiediew: Karanie Rosji, z jej potencjałem nuklearnym, absurdalne

Dmitrij Miedwiediew jest elementem zbrodniczego reżimu (fot. PAP/EPA/EKATERINA SHTUKINA/ SPUTNIK / SECURITY COUNCILPRESS SERVICE POOL)
Dmitrij Miedwiediew jest elementem zbrodniczego reżimu (fot. PAP/EPA/EKATERINA SHTUKINA/ SPUTNIK / SECURITY COUNCILPRESS SERVICE POOL)

Najnowsze

Popularne

Kolejny skandaliczny wpis Dmitrija Miedwiediewa, byłego premiera i prezydenta Rosji, a obecnie zastępcy przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa, w serwisie Telegram. Zaatakował między innymi Stany Zjednoczone oraz międzynarodowe trybunały karne, które badają zbrodnie popełniane przez Rosjan na Ukrainie.

Zacharowa atakuje prezydenta Dudę. Chodzi o słowa dot. Bałtyku

Wypowiedź prezydenta Polski Andrzeja Dudy w sprawie Morza Bałtyckiego to czysta prowokacja – powiedziała rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa....

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

Miedwiediew przypomniał, że występując niedawno na forum w Petersburgu określił próby stworzenia trybunałów, które miałyby się zająć rosyjskimi zbrodniami, jako „urojenia” – wskazuje Biełsat.

„Te propozycje są nie tylko bezprawne. Pomysł ukarania kraju o największym potencjale nuklearnym jest absurdalny sam w sobie. I potencjalnie stanowi zagrożenie dla istnienia ludzkości” – napisał.

Biełsat zwraca uwagę, że były premier nie zaprzeczył, iż Rosja popełniła zbrodnie. Od razu przeszedł do kwestii tego, kto żąda stworzenia takich trybunałów – choć mówili o tym politycy z wielu krajów, wskazał na Stany Zjednoczone.

„Najwyższy kapłan jest znany wszystkim. Zrobił bardzo dobrą robotę siejąc spustoszenie i zniszczenie na całym świecie pod przykrywką osławionej »prawdziwej demokracji«. Wie, jak narzucić swoją wolę w sposób surowy i prymitywny, używając pieniędzy, bezwolnych wasali, zwanych dla przyzwoitości «sojusznikami«, oraz broni najwyższej jakości” – dowodził Miedwiediew.

Następnie podsumował historię Stanów Zjednocznych, twierdząc że składa się ona z „wojen i zniszczenia”. Wypominał Indian, Hiroszimę i Nagasaki, Wietnam, Koreę, Jugosławię, Irak i Kubę, a także Afganistan i Syrię. Stąd, jego zdaniem, Waszyngton nie może sądzić Rosji. O tym, że międzynarodowe trybunały są niezależne, „zapomniał” .

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej