RAPORT

Pogarda

Policja w Holandii strzela do rolników. Puste półki w sklepach [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Zaostrza się spór holenderskiego rządu z rolnikami. Politycy każą ograniczać hodowle, by zmniejszać emisję azotu. W odpowiedzi rolnicy zablokowali dystrybucyjne sieci supermarketów i doprowadzili do braków na półkach sklepowych, m.in. nabiału i warzyw. Na ulice wyjechały tysiące traktorów. Po tym, jak kierowcy jednego z takich pojazdów próbowali ominąć policyjną blokadę, funkcjonariusze otworzyli do nich ogień.

Trzaskowski obiecuje poprawę. Lawina komentarzy: On nie ma poczucia żenady

– Plac Pięciu Rogów po przebudowie jest już otwarty! Po raz pierwszy w historii pojawiła się tu zieleń – chwalił się prezydent Warszawy Rafał...

zobacz więcej

Rolnicy, którzy od poniedziałku protestują w Holandii przeciwko rządowej polityce ograniczania emisji tlenku azotu, postanowili blokować centra dystrybucyjne supermarketów.

– Domagamy się odblokowania naszych centrów i zdecydowanych działań policji – powiedział Marc Jansen, dyrektor Centralnego Biura ds. Handlu Żywnością (CBL), cytowany przez portal NOS.

Zobacz także:   Protesty w Holandii. Chodzi o politykę klimatyczną

Jansen ostrzegał w poniedziałek, że blokada spowoduje niedobory podstawowych produktów, takich jak pieczywo, warzywa, owoce i mleko.

Teraz okazuje się, że miał rację. Jak informują media, w wielu miejscach kraju konsumenci zauważają w supermarketach puste półki.

Wstrząsające dane z USA. „96 proc. to aborcje na zdrowych dzieciach”

Kolejne amerykańskie stany po latach wycofują się z liberalnych przepisów o aborcji na życzenie. „Na 80 tys. aborcji na Florydzie w 2021 r. 96...

zobacz więcej

„Zaczyna brakować świeżych produktów, takich jak nabiał czy warzywa” – podaje NOS. Internauci dzielą się w sieci filmikami pokazującymi sytuację w sklepach.

Jak informuje portal RTL Nieuws, we wtorek po południu zablokowanych było jeszcze siedem punktów zaopatrujących m.in. sieci Lidl i Aldi. Z kolei w poniedziałek blokowanych było 20 centrów.

Zobacz także:   Polak aresztowany w Holandii. Jest podejrzany o zlecenie zabicia dziennikarza

Internet obiegają filmy starć manifestantów z policją działającą w cywilnych ubraniach.

Na innym z nagrań zobaczyć można, jak rolnicy w okolicach Heerenven chcieli ominąć traktorami policyjną blokadę, a funkcjonariusze otworzyli do nich ogień.

Jak donoszą służby, nikt nie odniósł obrażeń, ale trafiony został traktor. Kierowca chciał odjechać z miejsca zdarzenia, jednak został ujęty przez policjantów. Szacowane cięcia w sektorze rolniczym to minimum 30 proc. Producenci żywności alarmują, że na tym się nie skończy, bo naciskający na reformy klimatyczne holenderski rząd woli sprowadzać żywność z zagranicy, niż pomagać w utrzymaniu branży.

Zdjęcia tysięcy traktorów blokujących drogi obiegają sieć. Do protestów dołączają rybacy, którzy blokują niektóre porty.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej