RAPORT

Pogarda

Trzaskowski obiecuje poprawę. Lawina komentarzy: On nie ma poczucia żenady

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski po otwarciu placu Pięciu Rogów (fot. PAP/Albert Zawada)
Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski po otwarciu placu Pięciu Rogów (fot. PAP/Albert Zawada)

Najnowsze

Popularne

– Plac Pięciu Rogów po przebudowie jest już otwarty! Po raz pierwszy w historii pojawiła się tu zieleń – chwalił się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i pokazywał dziennikarzom, jak zmienił się plac w centrum stolicy. Optymizmu polityka PO nie podzielają warszawiacy, politycy i dziennikarze. Zgodnie przyznają, że zieleni jest jak na lekarstwo, a przestrzeń w mieście znów zdominowała betonoza.

Warszawa wydała miliony. Kultowy bazar to dalej ruina

Bazar Różyckiego powstał w XIX wieku i dla wielu pokoleń warszawiaków był jednym z symboli stolicy. Gdy po latach świetności zaczął podupadać,...

zobacz więcej

We wtorek władze Warszawy otworzyły przebudowany plac Pięciu Rogów w centrum. Przestrzeń, gdzie zbiegają się ulice Bracka, Krucza, Zgody, Szpitalna i Chmielna, została oddana pieszym.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odpowiedział na zarzuty związane z niewielką ilością zieleni w tym miejscu.

Zobacz także:   Betonowy plac za miliony. Rafał Trzaskowski: Zmieniliśmy to, co mogliśmy

Stwierdził, że na więcej nie pozwolił konserwator zabytków, ale zapowiedział też korekty w tym zakresie.

Większości internautów to nie wystarczyło. Nie wierzą w obietnice o poprawie projektu, a obecną formę oceniają fatalnie.

„Wszystko po to, by zalać teren betonem i wbić kilka drzewek. Za niemal 20 mln. Mistrzostwo” – skomentował Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości.

„Piękna betonowa smażalnia w centrum, dla której jeszcze bardziej zwiększył pan korki w mieście… no po prostu geniusz!” – dodał Piotr Mazurek. Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odniósł się do decyzji, że wjazd na plac prywatnymi samochodami został ograniczony. Jest możliwy tylko dla aut ze specjalnymi identyfikatorami NC. „Kolejna betonoza PO” – ocenił publicysta Rafał Ziemkiewicz. „Podzielam odczucia większości komentujących: te drzewa otulone betonem z każdej strony wyglądają aż smutno” – przyznał Krzysztof Bosak z Konfederacji. „Mogli chociaż jakieś palety ustawić” – brzmią także komentarze dziennikarzy nawiązujące do słynnej już „betonowej plaży” Rafała Trzaskowskiego stworzonej z kolei na Placu Bankowym. „Jedyne, co Trzaskowski pokazał po 4 latach rządów, to dziadobetonowy parking za 20 milionów złotych. To jest jednak wyczyn” – napisał aktywista miejski Jan Śpiewak. „Trzaskowski po 4 latach prezydentury chwali się tą mikrozmianą (22 drzewa) jak jakimś przewrotem kopernikańskim. On serio nie ma poczucia żenady?” – pyta Jan Mencwel z Miasto Jest Nasze.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej