RAPORT

Pogarda

Ronaldo ofiarą albańskiego gangu okradającego wille celebrytów i biznesmenów

Zegarki i kosztowności, które najprawdopodobniej skradziono z willi Ronaldo (fot. Policia Nacional)
Zegarki i kosztowności, które najprawdopodobniej skradziono z willi Ronaldo (fot. Policia Nacional)

Najnowsze

Popularne

Hiszpańska Policja Krajowa rozbiła gang z Albanii, który okradał wille celebrytów i biznesmenów. Członkowie bandy wpadli, kiedy wracali z Ibizy, gdzie okradli rezydencję byłego brazylijskiego piłkarza Ronaldo. Łupem złodziei padły luksusowe zegarki i kosztowności o łącznej wartości ok. 3 mln euro.

Oszuści próbują wyłudzać pieniądze metodą „na Amber Heard”

Tuż po ogłoszeniu werdyktu w procesie Johnny'ego Deppa i Amber Heard prawniczka aktorki poinformowała, że jej klientki nie stać na zapłacenie...

zobacz więcej

Okradzenie rezydencji Ronaldo, a właściwie Ronaldo Nazario de Limy na Ibizie było ostatnim skokiem albańskiego gangu. Funkcjonariusze Policji Krajowej polowali na tę ekipę od ponad pół roku.

Kiedy dowiedzieli się, że rozpracowywana grupa może stać za obrabowaniem willi byłego brazylijskiego piłkarza, zdecydowali się wkroczyć. Aresztowali siedmioro członków gangu, w tym dwie osoby, które wracały promem z Ibizy.

W ich pojeździe funkcjonariusze znaleźli kilka skrytek, w których miały się znajdować przedmioty ukradzione z rezydencji Ronaldo. Policja Krajowa ujawniła, że kilka luksusowych zegarków, ukryto m.in. w komorze poduszki powietrznej.

Hiszpańscy śledczy są przekonani, że albański gang dokonał jeszcze 15 innych skoków na wille celebrytów i biznesmenów: dziewięć w prowincji Malaga, cztery w gminach Murcji i dwa w prowincji Alicante.

Brad Pitt dał się nabrać. Szukał złota z wypraw krzyżowych

Przez rok, Brad Pitt, szukał na terenie swojej winnicy Chateau Miraval w Prowansji, rzekomo ukrytego tam złota zagrabionego podczas wypraw...

zobacz więcej

Profesjonaliści


Dochodzenie wykazało, że złodzieje bardzo starannie przygotowywali się do skoków. Najpierw robili rozpoznanie terenu, sprawdzając, jakie zabezpieczenia mają rezydencje, które wytypowali do okradzenia. Sprawdzali także drogi ewakuacji.

„Na robotę” jechali wynajętymi samochodami o dużej mocy silników. Dla bezpieczeństwa uruchamiali zagłuszarkę systemu GPS.

Wszyscy dysponowali nowoczesnymi środkami łączności, uniemożliwiającymi ich namierzenie m.in. podczas sprawdzania stacji bazowych (BTS).
Aby dostać się do willi, złodzieje korzystali z narzędzi używanych przez „drobnych” złodziejaszków (fot. Policia Nacional)
Aby dostać się do willi, złodzieje korzystali z narzędzi używanych przez „drobnych” złodziejaszków (fot. Policia Nacional)

Baza w maladze


Okazało się, że członkowie gangu urządzili sobie bazę operacyjną u małżeństwa rodaków mieszkającego w Maladze. Para ta organizowała złodziejom sprzęt i samochody, a także pomagała w typowaniu willi nadających się do okradzenia.

Śledczy nie ujawnili, ile dokładnie zrabowali złodzieje podczas swoich skoków.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej