RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Gospodarka Rosji przechodzi na tryb wojenny”. Media: to pełzająca mobilizacja

Produkcja przemysłowa będzie podporządkowana armii (fot. Shuttersock)
Produkcja przemysłowa będzie podporządkowana armii (fot. Shuttersock)

Najnowsze

Popularne

Rosyjska Duma Państwowa przyjęła w pierwszym czytaniu projekt ustawy, która nakłada na firmy i obywateli obowiązek podporządkowania się potrzebom armii. Jak napisał portal „Meduza”, firmy nie będą mogły zrezygnować z zawarcia kontraktów z państwem, a wobec pracowników mogą zostać podjęte decyzje naruszające dotychczasowy grafik ich zatrudnienia.

Rosyjska telewizja chwali „antysankcyjną Ładę”. To dobre podsumowanie stanu ich gospodarki

Kreml stara się jak może, by przeciętni Rosjanie jak najmniej odczuli skutki wojny z Ukrainą i wymierzonych z tego powodu zachodnich sankcji....

zobacz więcej

Ustawa dotyczy współpracy z siłami zbrojnymi w trakcie operacji specjalnych i antyterrorystycznych prowadzonych poza granicami Rosji. Autorem projektu jest rząd.

Dla przedsiębiorców najtrudniejsze do zaakceptowania są przepisy zobowiązujące do bezwzględnej współpracy z armią, dla obywateli możliwość skrócenia urlopów wypoczynkowych, nakaz pracy w weekendy i święta albo odesłanie na urlop bezpłatny.

Część niezależnych rosyjskich komentatorów nazywa nowe regulacje „pełzającą mobilizacją”. Jak tłumaczą, rząd nie ogłasza powszechnej mobilizacji ani stanu wojny, ale wprowadza przepisy, które stopniowo podporządkowują gospodarkę i obywateli działaniom prowadzonym przez armię.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej