RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kolejne uderzenie w gang tytoniowy. Grupa produkowała miliony nielegalnych papierosów

W ubiegłym roku gang stracił fabrykę, w której mógł produkować 25 mln papierosów w ciągu miesiąca (fot. CBŚP)
W ubiegłym roku gang stracił fabrykę, w której mógł produkować 25 mln papierosów w ciągu miesiąca (fot. CBŚP)

Kolejnych 13 osób związanych z jednym z prężniejszych gangów tytoniowych zatrzymali funkcjonariusze CBŚP i KAS. Według lubelskich „pezetów”, grupa ta kontrolowała fabrykę podrabianych papierosów, zlikwidowaną przez śledczych w ubiegłym roku. Działająca w okolicach Mińska Mazowieckiego manufaktura mogła wytwarzać miesięcznie nawet 25 mln papierosów.

Gang tytoniowy stracił fabrykę i gotówkę. Mógłby za to kupić i wyposażyć kolejną

Służby zadały dotkliwy cios nielegalnym producentom papierosów. Podczas wspólnej akcji Komendy Stołecznej Policji, CBŚP oraz KAS, w miejscowości...

zobacz więcej

Śledczy z Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie wespół z CBŚP, KAS i brygadą antynarkotykową KSP rozpracowali w ubiegłym roku gang tytoniowy działający między innymi na Mazowszu.

Owocem ich pracy było zlikwidowanie w listopadzie ubiegłego roku w miejscowości Brzóze, w okolicach Mińska Mazowieckiego, fabryki podrabianych papierosów i zabezpieczenie 5,6 mln sztuk gotowych wyrobów i blisko 7,7 ton krajanki tytoniowej. Podczas akcji zatrzymano 11 osób (2 Polaków i 11 Białorusinów).

Fabryka podrabianych papierosów zlikwidowana w Częstochowie

Kilka milionów papierosów miesięcznie mogła produkować przestępcza fabryka, którą w Częstochowie zlikwidowali funkcjonariusze CBŚP i KAS. Podczas...

zobacz więcej

Stracili fortunę


Według ekspertów fabryka była bardzo wydajna i można w niej było produkować miesięcznie nawet 25 mln sztuk papierosów. Znajdujące się w niej maszyny wyceniono na 2 mln zł.

Równie bolesną stratą, jak utrata profesjonalnej linii technologicznej, było przejęcie przez śledczych ponad 1,4 mln zł w różnej walucie. Pieniądze były ukryte w domu szefa gangu między innymi w łóżkach, szafkach, a nawet w kominku.
Boss ukrył w domu 1,4 mln zł w różnych walutach (fot. CBŚP)
Boss ukrył w domu 1,4 mln zł w różnych walutach (fot. CBŚP)

Gangsterska fabryka mogła produkować 5 mln papierosów dziennie

Nawet 5 mln papierosów dziennie mogła produkować przestępcza manufaktura przejęta podczas akcji dolnośląskich „pezetów”, CBŚP oraz Krajowej...

zobacz więcej

26 zarzutów


Przed kilkoma dniami śledczy przeprowadzili kolejne uderzenie w ten gang. Funkcjonariusze CBŚP i KAS przeszukali kilkanaście miejsc na terenie województwa mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego. Przejęli ponad 2 tony tytoniu, ponad 7 tys. papierosów, 70 litrów bimbru i ponad 120 tys. zł w gotówce. Zabezpieczono również między innymi laptopy, telefony komórkowe, karty SIM oraz samochód dostawczy.

– Prokurator lubelskiego pionu PZ Prokuratury Krajowej przedstawił 13 zatrzymanym 26 zarzutów, w tym udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia przestępstw karnoskarbowych. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności – poinformował prok. Karol Borchólski z zespołu prasowego Prokuratury Krajowej.

Sąd aresztował trzech podejrzanych. Śledczy zapowiadają kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej