RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kolejna masakra w USA. Biden: Nie zrezygnuję z walki z epidemią przemocy

Prezydent USA Joe Biden (fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS)
Prezydent USA Joe Biden (fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS)

Prezydent USA Joe Biden przyznał, że jest zszokowany z powodu masakry podczas parady z okazji Dnia Niepodległości w Highland Park pod Chicago. Zapowiedział, że nie zrezygnuje z walki z „epidemią przemocy związanej z bronią palną”.

Horror na paradzie niepodległości. Strzelanina na przedmieściach Chicago [WIDEO]

Nieznany sprawca zaczął strzelać w poniedziałek na trasie parady z okazji amerykańskiego Dnia Niepodległości w Highland Park na przedmieściach...

zobacz więcej

„(Pierwsza dama) Jill i ja jesteśmy zszokowani bezsensowną przemocą z użyciem broni palnej, która ponownie przyniosła cierpienie amerykańskiej społeczności w ten Dzień Niepodległości” – napisał prezydent w oświadczeniu. Dodał, że jest w kontakcie z władzami Highland Park oraz gubernatorem stanu Illinois i zaoferował im „pełne wsparcie rządu federalnego” w ściganiu sprawcy.

„Niedawno podpisałem pierwszą znaczącą reformę dotyczącą broni palnej od prawie 30 lat, która zawiera działania, które uratują ludziom życie. Ale jest znacznie więcej pracy do wykonania i nie poddam się w walce z epidemią przemocy związanej z bronią palną” – oświadczył Joe Biden.

Prezydent skomentował w ten sposób poniedziałkową masakrę w Highland Park na przedmieściach Chicago, gdzie nieznany sprawca otworzył ogień do uczestników corocznej parady z okazji Dnia Niepodległości. Jak wynika z ostatnich informacji, mężczyzna zabił sześć osób i ranił 31, używając „karabinu o dużej mocy”. Sprawca, określany jako wątle zbudowany 18-20-letni biały mężczyzna, wciąż jest poszukiwany przez policję.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
teraz odtwarzane
Horror na paradzie niepodległości. Strzelanina na przedmieściach Chicago

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej