RAPORT

Wojna na Ukrainie

Horror na paradzie niepodległości. Strzelanina na przedmieściach Chicago [WIDEO]

Sześć osób zginęło a ponad trzydzieści zostało rannych po tym jak nieznany sprawca otworzył ogień w poniedziałek do uczestników parady z okazji amerykańskiego Dnia Niepodległości w Highland Park na przedmieściach Chicago – poinformowały władze miejscowości. Policja poszukuje sprawcy, który został określony jako 18-20 letni biały mężczyzna.

Strzelanina w klubie dla homoseksualistów w Oslo. Są zabici

We wczesnych godzinach porannych w sobotę w stolicy Norwegii Oslo doszło do strzelaniny w wyniku której dwie osoby zginęły, a kilkanaście odniosło...

zobacz więcej

O większej liczbie ofiar śmiertelnych i rannych poinformowała burmistrz miejscowości Nancy Rotering podczas konferencji prasowej. Według pierwszych doniesień miało zginąć pięć osób, a rannych było 16.

Funkcjonariusz miejskiej policji Chris Covelli przekazał, że sprawca ataku to biały mężczyzna w wieku 18-20 lat z „dłuższymi czarnymi włosami”. Motyw jego działań nie jest znany. Sprawca wciąż jest poszukiwany, policjanci znaleźli jego karabin.

Według świadków cytowanych przez „Chicago Sun-Times”, strzały padły ok. 10 minut po rozpoczęciu imprezy o godz. 10 czasu lokalnego (godz. 17 w Polsce). Sprawca miał oddać serię 20-25 strzałów. Uczestnicy parady rozbiegli się w panice. Sprawca miał według nich strzelać z dachu jednego z budynków, Covelli potwierdził tę informację. 

Przeczytaj także: Tragiczna strzelanina w Kalifornii. Wiele ofiar

Parady niepodległości w kilku sąsiednich miejscowościach zostały odwołane.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej