RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Statek towarowy utknął u wybrzeży Sydney. Ulewa utrudniła akcję ratunkową [WIDEO]

Australijskie władze wysłały ratowników do 21 członków załogi statku, który stracił zasilanie i utknął u południowych wybrzeży Sydney pośród trudnych warunków pogodowych w poniedziałek. Straż pożarna Nowej Południowej Walii opublikowała w mediach społecznościowych nagranie z helikoptera, które ukazuje funkcjonariuszy prowadzących operację ratunkową na unieruchomionym kontenerowcu.

Rosyjski statek niemal utknął na polskich wodach. Załoga była pijana

Rosyjski statek handlowy, płynący z Kłajpedy, w ostatniej chwili uniknął wejścia na mieliznę u brzegów Wyspy Sobieszewskiej w Gdańsku....

zobacz więcej

Statek towarowy, który wpłynął na mieliznę na terenie Królewskiego Parku Narodowego w hrabstwie Sutherland, był holowany przez trzy holowniki – poinformował Zarząd Portu Nowej Południowej Walii w najnowszym komunikacie. Wcześniej, z powodzeniem przeprowadzono akcję wyciągnięcia dwóch kotwic. Jak podały lokalne media, władze musiały opóźnić plany wyciągania załogi ze statku ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, w tym ulewne deszcze i silne wiatry.

Statek Portland Bay, zarejestrowany w Hongkongu, opuścił miasto Wollongong na wschodnim wybrzeżu Australii w poniedziałek i stracił moc około 7:00 (czasu lokalnego), co skłoniło załogę do rozmieszczenia dwóch kotwic, aby zapobiec dryfowaniu.

Zobacz także: Kolejny statek armatora Evergreen utknął na mieliźnie


Ulewy, które przeszły przez Nową Południową Walię, wywołały powodzie w wielu obszarach tego stanu. Według lokalnych mediów stanowe zespoły ratunkowe uratowały 83 osoby z wód powodziowych, a tysiące mieszkańców zostało zmuszonych do ewakuacji.
teraz odtwarzane
Powódź w Nowej Południowej Walii

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej