RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kopacz zmiażdżyła Tuska: Władzy w Polsce nie można przejąć na ulicy [WIDEO]

Szef PO Donald Tusk i Ewa Kopacz (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Szef PO Donald Tusk i Ewa Kopacz (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Szef PO Donald Tusk stwierdził, że jeśli PiS nie straci władzy, jego ludzie oraz przeciwnicy rządu zorganizują się na ulicy. Internauci przypomnieli więc, co o takiej postawie mówiła w 2014 roku ówczesna premier Ewa Kopacz (PO). Następczyni Tuska tłumaczyła, iż „polska demokracja jest silniejsza od wojen politycznych”, a władzę można zdobyć tylko w wyborach.

Internauci policzyli biało-czerwone flagi na konwencji PO. „Für Deutschland”

– To my jesteśmy patriotami. Nikt nas patriotyzmu uczyć nie będzie – mówił do uczestników konwencji Platformy Obywatelskiej prezydent Warszawy...

zobacz więcej

– Przyjdzie taki moment, że na ulicy też się wszyscy zorganizujemy, jeśli ta władza nie zniknie – odgrażał się na weekendowej konwencji przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

Podobny pomysł obalenia PiS prezentował od lat m.in. autorytet Tuska i były prezydent RP  Lech Wałęsa.

Zobacz także ->  PO atakuje policję za interwencję wobec agresywnego mężczyzny. Co mówił Tusk jako premier? [WIDEO]

Internauci przypomnieli, co 27 listopada 2014 roku mówiła Ewa Kopacz z PO, kiedy apelowała do Polaków, aby wzięli udział w drugiej turze wyborów samorządowych.

– Pokażmy, że władzy w Polsce nie można przejąć na ulicy, a jedynie przy urnie wyborczej! – mówiła, kiedy to jeszcze PO była przy władzy. Podkreślała, aby w ten sposób Polacy pokazali, że „każdy ma tyle władzy, ile przyznali mu obywatele, a nie tyle, ile przyznaje sobie sam”. 

Zobacz także ->  Euro w Niemczech warte 3 zł. Publicysta „Wyborczej”: Kaczyński ma rację

– Nikt, a zwłaszcza politycy nie mogą twierdzić, że polska demokracja nie działa – dodawała tłumacząc, że „polska demokracja jest silniejsza od wojen politycznych”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej