RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rosjanka płacze nad losem Amerykanów. „Putin także im pomoże”

Rosyjska propaganda nt. sytuacji w USA (fot. Volodymyr Tarasov / PAP/Avalon, twitter.com/Gerashchenko_en)
Rosyjska propaganda nt. sytuacji w USA (fot. Volodymyr Tarasov / PAP/Avalon, twitter.com/Gerashchenko_en)

Ukraiński polityk Anton Heraszczenko przypomniał w sieci nagranie Rosjanki, która płacze bo usłyszała w telewizji, że poziom życia w Stanach Zjednoczonych jest bardzo niski. Zebrane wokół osoby pocieszają starszą kobietę i mówią jej, że Władimir Putin na pewno pomoże głodującym, by jakoś stanęli na nogi.

Rosjanie „zdemilitaryzowali” sklep. SBU ujawnia nagranie

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała nagranie, na którym widać rosyjskich żołnierzy okradających sklep. Okupanci zabierali co mogli, od...

zobacz więcej

Według danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego, PKB Stanów Zjednoczonych jest kilkunastokrotnie większe niż Rosji.

Z kolei PKB per capita (według parytetu siły nabywczej) w USA jest kilkukrotnie wyższy niż w Rosji. Co więcej, klasa średnia żyje tam na nieporównywalnie lepszym poziomie niż społeczeństwo rosyjskie. Zdaniem ekspertów, dane z kraju Władimira Putina są jeszcze gorsze niż wielu osobom się wydaje, bo statystyki ogółu obywateli zawyżają oligarchowie z Moskwy i Petersburga, którzy dorobili się miliardów rozkradając państwowy majątek.

Świat obiegają informacje, że wielu Rosjan kradnie na Ukrainie mikrofalówki, sedesy czy elektryczne pralki, bo na prowincji jest deficyt takich urządzeń.

Zobacz także ->  „Dwa scenariusze”. Szef ukraińskiego wywiadu o tym, co będzie po Putinie

Tymczasem rosyjska propaganda od lat powiela w mediach informacje, że to w Stanach Zjednoczonych ludzie żyją na granicy ubóstwa.

Podoliak o Rosjanach: Kradną sedesy, a przydałoby im się lustro

Rosjanie tkwią w przekonaniu, że prowadzą wojnę z nazistami. W rzeczywistości sami ideologicznie są spadkobiercami nazistów – mówi w rozmowie z...

zobacz więcej

Były wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy i poseł parlamentu w Kijowie Anton Heraszczenko pokazał reakcję jednej z kobiet na materiały Kremla.

Tak mi przykro z powodu Amerykanów – mówi emerytka. Dodaje, że pracownicy w USA są bardzo biedni i zostali pozbawieni środków do życia.

Zobacz także ->  Usunięcie polskich flag w Katyniu i Miednoje. Interwencja konsula

– Nie płacz, wszystko będzie dobrze – pociesza ją stojąca obok kobieta. – Putin na pewno pomoże. Pomaga wszystkim, więc pomoże też Amerykanom – dodaje.

Oszukana przez rosyjską propagandę staruszka przyznaje wówczas, że płacze, gdy ogląda telewizję, bo żal jej obywateli USA.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej