RAPORT

Wojna na Ukrainie

Historyczny triumf Polaka w Horizon Irish Open

Adrian Meronk (fot. PAP/PA)
Adrian Meronk (fot. PAP/PA)

Adrian Meronk zwyciężył w Horizon Irish Open, to jego premierowy triumf w zawodach pierwszej ligi zawodowej DP World Tour. Sukces w Irlandii zapewni mu mocny awans w światowym rankingu, a przed biało-czerwonym golfistą start w Scottish Open i wielkoszlemowy The Open, w którym będzie rywalizował m.in. z Tigerem Woodsem.

Dramatyczny wypadek podczas Formuły 1. Wyścig przerwany

Po kilkudziesięciominutowej przerwie wznowiony rywalizację o Grand Prix Wielkiej Brytanii, 10. rundę mistrzostw świata Formuły 1. Wyścig wstrzymano...

zobacz więcej

Już po trzech rundach gry w irlandzkim Mount Juliet Estate Polak był samodzielnym liderem. W finałową niedzielę sytuacja na czele tabeli się nieco zmieniała, ale najlepszy krajowy golfista cały czas plasował się w czołówce. Zwyciężył sumą 268 uderzeń (-20 wobec normy pola).

– Ciężko to opisać słowami, jestem przeszczęśliwy. To niewiarygodne uczucie, ale też ogromna ulga, że wreszcie, po latach ciężkiej codziennej pracy ten moment nastąpił. Nie zwalniam tempa, to kolejny krok w mojej karierze – mówił zaraz po zejściu z 18. dołka.

Drugie miejsce wywalczył Nowozelandczyk Ryan Fox z rezultatem -17, a trzecie Thriston Lawrence z RPA z -16 na finiszu.

Meronk zaliczy awans na siódme miejsce rankingu DP World Tour, a sukces wywinduje go również w Official World Golf Ranking.

29-latek z Wrocławia trzy razy stawał w tym sezonie na podium cyklu DP World Tour. W maju był trzeci w Dutch Open i Catalunya Championship, w marcu w Qatar Masters również stanął na najniższym stopniu podium. We wrześniu 2021 r. zajął za to drugie miejsce w DS Automobiles Italian Open, gdy cykl nosił jeszcze nazwę European Tour.

W każdych zawodach towarzyszy mu caddie – pochodzący ze Szkocji Stuart Beck.

Irish Open to turniej o wieloletniej tradycji – pierwszy raz został rozegrany w 1927 r. Odbywał się corocznie do 1950 r., z wyjątkiem czasów II wojny. Rozegrano go jeszcze w 1953 r., a potem nastąpiła wieloletnia przerwa. Zawody wznowiono w 1975 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej