RAPORT

Pogarda

Polak aresztowany w Holandii. Jest podejrzany o zlecenie zabicia dziennikarza

Zatrzymany jest podejrzanym w innej sprawie o zabójstwo (fot. Shutterstock/Dutchmen Photography)
Zatrzymany jest podejrzanym w innej sprawie o zabójstwo (fot. Shutterstock/Dutchmen Photography)

Najnowsze

Popularne

– 27-letni Polak Krystian M. został aresztowany pod zarzutem kierowania morderstwem reportera śledczego Petera R. de Vriesa – informuje prokuratura. Rok temu de Vries został postrzelony w Amsterdamie wkrótce po wyjściu ze studia telewizyjnego RTL4.

Znany dziennikarz śledczy nie żyje. Oddano do niego pięć strzałów

Peter R. De Vries nie żyje. Znany holenderski dziennikarz śledczy zmarł w szpitalu w wyniku ran postrzałowych. Przez ostatni tydzień walczył o...

zobacz więcej

De Vries zmarł 15 lipca w amsterdamskim szpitalu.

Przed sądem w Amsterdamie trwa proces podejrzanych o dokonanie zbrodni. Jednym z oskarżonych jest Polak Kamil E., który prowadził samochód z miejsca zamachu. Drugim podejrzanym jest 22-letni Delano G., który miał pociągnąć za spust.

Dotychczas nie było wiadomo, kto zlecił zabójstwo. Z ustaleń śledczych wynika, że jest nim obywatel Polski Krystian M., który jest także podejrzewany o usiłowanie zabójstwa innego Holendra w październiku 2021 r.

Peter R. de Vries był powszechnie znany z bezkompromisowych reportaży opisujących holenderski świat przestępczy. Był popularnym reporterem, często komentował w mediach głośne procesy kryminalne.

Dziennikarz wspierał rodziny zabitych lub zaginionych dzieci, działał przeciwko niesprawiedliwości i był solą w oku holenderskich gangsterów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej