RAPORT

Wojna na Ukrainie

Tragedie nad wodą. Tylko w niedzielę utonęło 10 osób

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że tylko w niedzielę w Polsce utonęło aż 10 osób. 21-letni kajakarz stracił życie w Jeziorze Górskim w pow. płockim, a z Jeziorka Czerniakowskiego w Warszawie wyłowiono ciało 39-latka. W upalne dni, takich dramatycznych doniesień jest bardzo wiele.

Euro w Niemczech warte 3 zł. Publicysta „Wyborczej”: Kaczyński ma rację

– W Niemczech euro nie jest warte więcej niż trzy złote – powiedział w weekend Jarosław Kaczyński, a Donald Tusk na Twitterze dał sygnał swoim...

zobacz więcej

W niedzielę około godziny 17 na jeziorze w Lubieszowie pod Nową Solą 26-letni mężczyzna wszedł do wody. Stracił grunt pod nogami i zaczął się topić. Gdy służby dotarły na miejsce, lekarz stwierdził zgon.

W tym samym powiecie dwie godziny później 42-letni mężczyzna wszedł do stawu i po chwili zniknął. Jego ciało zlokalizowano dopiero przy pomocy sonaru. Znajdowało się około trzech metrów pod powierzchnią wody.

Zobacz także:   Nowe informacje o strzelaninie w Kopenhadze. Policja wyklucza zamach terrorystyczny

Takich doniesień lokalnych mediów było w ostatni weekend wiele.

„Tylko wczoraj utonęło aż 10 osób” – przekazało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

 „Pamiętaj: nie skacz do wody w nieznanych miejscach, stosuj się do poleceń ratownika, nie wypływaj na materacu daleko od brzegu” – zaapelowano dodając grafikę zawierającą wskazówki, których powinno się przestrzegać dla bezpieczeństwa własnego i swoich bliskich.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej