RAPORT

Wojna na Ukrainie

Jaki jest większy obciach niż bycie Januszem na plaży? Zobacz spot [WIDEO]

Kampania - Prawdziwy Janusz na polskiej plaży 2022 (fot. twitter.com/NFOSiGW)
Kampania - Prawdziwy Janusz na polskiej plaży 2022 (fot. twitter.com/NFOSiGW)

Gdański oddział Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej opublikował w mediach społecznościowych intrygujący spot. „W końcu dobra kampania społeczna. Zabawna, celna, mądra. Brawo” – komentują internauci. Głównym bohaterem 45-sekundowego nagrania jest mało atrakcyjny, ale dbający o środowisko mężczyzna z wąsami – tzw. typowy Janusz.

Euro w Niemczech warte 3 zł. Publicysta „Wyborczej”: Kaczyński ma rację

– W Niemczech euro nie jest warte więcej niż trzy złote – powiedział w weekend Jarosław Kaczyński, a Donald Tusk na Twitterze dał sygnał swoim...

zobacz więcej

Imię Janusz jest wykorzystywane do pejoratywnego określenia mężczyzny przejawiającego stereotypowe negatywne cechy Polaków. Przedstawiany jest zazwyczaj jako wąsaty mężczyzna w średnim wieku, ubrany najczęściej w biały podkoszulek (zwykle na ramiączkach), noszący białe skarpety i sandały, z dużym brzuchem, często trzymający reklamówkę z dyskontu.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wykorzystał ten stereotyp, by w środku wakacji przypomnieć Polakom, że znacznie większym obciachem niż niemodne ubrania, stary rower i parawan na plaży jest śmiecenie oraz zanieczyszczanie klimatu.

Zobacz także:   Nowe informacje o strzelaninie w Kopenhadze. Policja wyklucza zamach terrorystyczny

„Nie rób obciachu. Nie śmieć!” – zaapelowano na końcu filmu, który podbija sieć.

Ławrow za Sikorskiego przemawiał do polskich dyplomatów. TVP Info ujawnia dokumenty

Michał Rachoń dotarł do nieznanych dokumentów z archiwów MSZ, które dotyczą wizyty ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa w Polsce w...

zobacz więcej

Pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz wojewody pomorskiego ruszyła w ostatnim czasie kampania ekoTurysta. Ma ona zwracać uwagę mieszkańców województwa pomorskiego i turystów na problem zaśmiecania nadmorskich plaż, jezior oraz lasów.

– W wakacje mamy szansę spędzić więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi. Wykorzystajmy go na przekazanie najbliższym dobrych nawyków. Dbajmy o to, by miejsca, w których wypoczywamy, pozostawić w takim stanie, w jakim sami chcielibyśmy je zastać – mówiła ostatnio w Gdyni minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Zobacz także:   Prezes PiS: Albo interes narodowy, albo interes grupy, która oszalała z nienawiści

– Pamiętajmy, że zostawione przez nas śmieci nie znikną i będą mieć realny wpływ nie tylko na estetykę danego miejsca, ale mogą stać się realnym zagrożeniem dla fauny, flory i dla nas samych – dodała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej