RAPORT

Wojna na Ukrainie

Premier: O przyszłość Polski nie chcę się zakładać. Wolę o nią zadbać

Mateusz Morawiecki (fot. Forum/Andrzej Hulimka)
Mateusz Morawiecki (fot. Forum/Andrzej Hulimka)

O militarnym i gospodarczym wsparciu dla Ukrainy, środkach dla Polski z KPO i związanymi z nimi tzw. kamieniami milowymi, trudnych relacjach z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry mówił w poniedziałkowym wydaniu „Polski Times.pl” premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki odniósł się do słów Tuska. „Dobry rząd na trudne czasy”

W sobotę w Radomiu „Konwencja Przyszłości” Platformy Obywatelskiej, podczas której Donald Tusk po raz kolejny nie przedstawił żadnego programu...

zobacz więcej

W opublikowanej w poniedziałek rozmowie z „Polska Times.pl” szef rządu pytany był o nadchodzące wybory parlamentarne oraz wspólną listę z Solidarną Polską oraz ugrupowaniami takimi jak Partia Republikańska. Premier odpowiedział, że chciałby iść z nimi do wyborów, ponieważ Zjednoczona Prawica jest „szerokim obozem”.

Pytany o zmiany struktur Prawa i Sprawiedliwości i utworzenie 94 okręgów odpowiedział, że pandemia doprowadziła do istotnych zmian w stylu życia ludzi, a tym samym partią „została nieco uśpiona”. „Celem na teraz jest odrodzenie życia partii, kontaktów z ludźmi w każdej gminie, w każdym powiecie” – podkreślił premier.

Morawiecki dodał, że zmiany te doprowadzą do „zwiększenia aktywności wszystkich działaczy Prawa i Sprawiedliwości”.

Prezes PiS: Albo interes narodowy, albo interes grupy, która oszalała z nienawiści

Dziś stoimy przed wyborem między polityką interesu narodowego wszystkich grup społecznych i wszystkich regionów, a polityką partykularnego interesu...

zobacz więcej

Choć w rozmowie szef rządu zaznaczył, że każda partia chce wygrać i rządzić samodzielnie, to PiS jest „gotowe po wyborach na rozmowy z każdym, kto chce zmieniać Polskę a lepsze i ją wzmacniać”.

„Gowinowe” zamieszanie


Wskazywał również na błędy, jakie do tej pory popełnił rząd. Jednym z nich w jego ocenie jest „gowinowe” zamieszanie wokół podatków dla klasy średniej.

„Przyznaję, że nie wykazałem tu wystarczającego zdecydowania, a to było rozwiązanie po prostu zbyt skomplikowane i utrudniało życie wszystkim” – tłumaczył.

Dopytywany o reformę sądownictwa przeprowadzaną przez Zbigniewa Ziobrę odpowiedział, że cały czas mocno ją wspiera i każda dobra reforma ma u niego zielone światło. Jako powód ciągłego nieprzeprowadzenia jej wskazał „wielki opór sędziów” wspierany przez „totalną opozycję” i brak zrozumienia intencji reformy w Brukseli.

„Być może można było tę reformę zacząć inaczej, ale nie ma sensu rozdrapywać starych ran. Trzeba szukać lepszych rozwiązań. Tego potrzebuje Polska, tego chcą Polacy” – ocenił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej