RAPORT

Wojna na Ukrainie

Dania. Strzelanina w centrum handlowym w Kopenhadze. Są ofiary

W niedzielnej strzelaninie w centrum handlowym Fields w Kopenhadze śmierć poniosły trzy osoby, trzy są w stanie krytycznym, jest wielu rannych – przekazał w nocy z niedzieli na poniedziałek szef policji w Kopenhadze inspektor Soren Thomassen.

PR-owy pic i ocieplanie wizerunku Tuskiem na dworcu. Jak było naprawdę?

W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie Donalda Tuska z powrotu z konwencji PO. Choć konwencja Platformy Obywatelskiej odbyła się w...

zobacz więcej

W związku ze strzelaniną w pobliżu centrum handlowego zatrzymano „w sposób niedramatyczny” 22-letniego rodowitego Duńczyka. Policja jest pewna, że jest on sprawcą. W poniedziałek zostanie on przesłuchany pod zarzutem zabójstwa.

Według Thomassena mężczyzna miał przy sobie karabin oraz amunicję, nie wyklucza się, że w użyciu mogła być również inna broń. Zatrzymany był wcześniej znany policji za drobne wykroczenia. Wciąż nieznany jest motyw strzelaniny, nie wyklucza się aktu terrorystycznego.

Według duńskiej gazety „Jyllands-Posten” częścią śledztwa w sprawie strzelaniny są cztery filmy, opublikowane w serwisie YouTube, na którym młody Duńczyk pozuje z karabinem oraz pistoletem. Materiał nie jest już dostępny w Internecie. Z kolei duński tabloid „B.T.” podał, że w mediach społecznościowych mężczyzna pisał: „kwetiapina (lek stosowany w psychiatrii) nie działa”.

Policja uważa, że napastnik działał w pojedynkę, mimo to w Kopenhadze wciąż trwa zakrojona na szeroką skalę akcja policji oraz wojska. Wstrzymano ruch pobliskiego metra, a także odwołano koncert brytyjskiego piosenkarza Harry'ego Stylesa, który miał się odbyć w niedzielę wieczorem w pobliżu centrum handlowego, gdzie doszło do tragedii.

Obryw lodowca w Dolomitach. Wiele ofiar i zaginionych [WIDEO]

Sześć osób zginęło, a osiem zostało rannych w wyniku oderwania się fragmentu lodowca w masywie Marmolada we włoskich Dolomitach w niedzielę –...

zobacz więcej

Świadek strzelaniny o sprawcy: Młody agresywny mężczyzna z długą bronią


– To był młody, agresywnie się zachowujący mężczyzna z długą bronią, przypominającą strzelbę – tak opisał w telewizji TV2 domniemanego sprawcę jeden ze świadków śmiertelnej strzelaniny, do której doszło w niedzielę w centrum handlowym Fields w Kopenhadze.

– Wyglądał na dumnego z tego, co zrobił – oznajmił Mahdi Al-Wazni, który zrobił zdjęcie napastnikowi.

Jak opisał świadek, mężczyzna był ubrany w zielone krótkie spodnie z kieszeniami, koszulkę bez rękawów i niósł broń na plecach. Jego ubiór przypominał strój myśliwski lub wojskowy.

Według kopenhaskiej policji w związku ze strzelaniną zatrzymaną 22-letniego mężczyznę, rodowitego Duńczyka. Motyw na razie nie jest znany. W strzelaninie zginęło kilka osób, a kolejne zostały ranne – poinformowała policja nie podając dokładnej liczby ofiar.

Centrum handlowe Fields w Kopenhadze znajduje się w pobliżu Royal Areny, na której wieczorem zacznie się koncert brytyjskiego piosenkarza Harry'ego Stylesa. Z tego powodu w okolicy było dużo młodych ludzi.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej