RAPORT

Wojna na Ukrainie

Autokar spadł do wąwozu. Zginęło blisko 20 osób

Trwają poszukiwania osób, które mogły przeżyć wypadek (fot.  Mazhar Chandio/Anadolu Agency/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Trwają poszukiwania osób, które mogły przeżyć wypadek (fot. Mazhar Chandio/Anadolu Agency/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

W wypadku autokaru, do którego doszło w niedzielę w prowincji Beludżystan w południowo-zachodnim Pakistanie, zginęło 19 osób, a 12 zostało rannych; pojazd ześlizgnął się z mokrej drogi w górach i spadł 60 metrów w dół wąwozu – poinformowała agencja Reutera za lokalnymi władzami.

Kolejna strzelanina w USA. Śledztwo przekazane Strażnikom Teksasu [WIDEO]

– Uzbrojony w broń palną napastnik zabił dwie osoby i ranił cztery inne, w tym troje policjantów, a następnie odebrał sobie życie w sobotę...

zobacz więcej

Jak przekazał przedstawiciel administracji dystryktu Shirani Mahtab Shah, cytowany przez Reutersa, w autokarze podróżowało około 35 pasażerów. Trwają poszukiwania osób, które mogły przeżyć wypadek.

Śmiertelne wypadki drogowe są powszechne w Pakistanie z powodu zaniedbanej infrastruktury drogowej i lekceważenia przepisów ruchu drogowego przez kierowców, a także złego stanu technicznego pojazdów. W ubiegłym miesiącu 22 osoby zginęły w podobnym wypadku, gdy autobus spadł do wąwozu w zachodniej części kraju – czytamy w komunikacie agencji Reutera.

Zobacz także: Masakra cywilów w Tadżykistanie. Przypomina wydarzenia w ukraińskiej Buczy

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej