Wojna na Ukrainie

Historyczny sukces Polek. Zapewniły sobie mistrzowski tytuł

Mistrzostwa Europy w rugby 7 rozgrywane są w formule dwóch turniejów (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Reprezentacja Polski kobiet w rugby 7 zapewniła sobie tytuł mistrzyń Europy podczas rozgrywanego w Krakowie turnieju finałowego. O sukcesie podopiecznych trenera Janusza Urbanowicza przesądziło półfinałowe zwycięstwo ze Szkocją 14:0.

MŚ 2022. Czujnik w piłce i 12 kamer oceni pozycję spaloną

Podczas tegorocznych mistrzostw świata w Katarze zastosowany zostanie półautomatyczny system pozwalający stwierdzić pozycję spaloną – ogłosiła...

Mistrzostwa Europy w rugby 7 rozgrywane są w formule dwóch turniejów, a końcowa kolejność ustalana jest na podstawie ich łącznych wyników. Przed tygodniem Polki wygrały turniej w Lizbonie.

To historyczny sukces polskiego rugby siedmioosobowego, dyscypliny olimpijskiej. W ubiegłym roku biało-czerwone były wicemistrzyniami Europy.

W finale krakowskiego turnieju (początek godz. 16:15) Polki zmierzą się z Irlandkami, które w półfinale pokonały Hiszpanki 26:0. Będzie to rewanż za porażkę w sobotnim meczu grupowym, który biało-czerwone przegrały 0:21.