RAPORT

Pogarda

Tragedia na biwaku surwiwalowym. 17-latek utonął w Zalewie Sulejowskim

Tragedia w woj. łódzkim(fot. Shutterstock/New Africa)
Tragedia w woj. łódzkim(fot. Shutterstock/New Africa)

Najnowsze

Popularne

17-latek utonął Zalewie Sulejowskim w okolicach miejscowości Prucheńsko Małe (Łódzkie). Chłopiec był uczestnikiem zorganizowanego nad wodą obozu surwiwalowego.

81 proc. topielców to mężczyźni

Jedna na trzy osoby, które utonęły w Kanadzie w ciągu dekady, miała istniejący wcześniej stan chorobowy. W połowie przypadków to właśnie on...

zobacz więcej

Jak poinformowała w niedzielę rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi mł. insp. Joanna Kącka, w piątek rano opoczyńska policja została powiadomiona przez opiekuna obozu survivalowego o zaginięciu 17-letniego uczestnika biwaku zorganizowanego w rejonie Zalewu Sulejowskiego w okolicach miejscowości Prucheńsko Małe.

Natychmiast rozpoczęto poszukiwania zarówno na lądzie jak i na wodzie, w które oprócz policjantów zaangażowani byli również strażacy i przedstawiciele WOPR. W działaniach brali także udział płetwonurkowie oraz przewodnik z psem tropiącym.

– Niestety, w sobotę policjanci zauważyli w odległości około 200 metrów od linii brzegowej dryfujące ciało nastolatka – przekazała policjantka. Bezpośrednią przyczynę zgonu wykaże sekcja zwłok.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopiec przebywał na biwaku wraz z grupą 8 rówieśników z woj. mazowieckiego i opiekunem. Wszystkie okoliczności pobytu i tragicznego finału wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

To druga ofiara utonięcia w tym roku w woj. łódzkim. Podczas ubiegłorocznych wakacji w regionie utonęło 10 osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej