RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kolejna strzelanina w USA. Śledztwo przekazane Strażnikom Teksasu [WIDEO]

Kolejna strzelanina w USA (fot. Shutterstock/ALDECA studio)
Kolejna strzelanina w USA (fot. Shutterstock/ALDECA studio)

– Uzbrojony w broń palną napastnik zabił dwie osoby i ranił cztery inne, w tym troje policjantów, a następnie odebrał sobie życie w sobotę wieczorem czasu miejscowego na obszarze metropolitarnym Dallas-Fort Worth w stanie Teksas w USA – podała w niedzielę agencja AP.

Strzelanina w USA: Zabici i ranni policjanci oraz cywil

– W mieście Allen w amerykańskim stanie Kentucky doszło w czwartek wieczorem do trwającej sześć godzin strzelaniny – informuje w sobotę CNN....

zobacz więcej

– Życiu żadnej z rannych osób nie zagraża niebezpieczeństwo – powiedział Matt Spillane, przedstawiciel policji w mieście Haltom.

Według niego policjanci, wezwani na miejsce w związku z wystrzałami w jednym z domów, odpowiedzieli ogniem na strzały napastnika. Jeden z policjantów został ranny w obie nogi, a drugi w rękę. Sprawca najprawdopodobniej sam się zastrzelił.

Wewnątrz domu znajdowała się martwa kobieta, a na zewnątrz budynku ciało mężczyzny. Starsza kobieta, która zadzwoniła na policję, jest ranna. – Przy sprawcy znaleziono karabin w stylu wojskowym i broń krótką – przekazał przedstawiciel policji Rick Alexander.

Motyw działania napastnika nie jest znany. – W centrum naszego zainteresowania jest teraz, jak i dlaczego to się stało – powiedział agencji AP Spillane. Dodał, że śledztwo zostanie przekazane Strażnikom Teksasu (Texas Rangers), elitarnej jednostce policyjnej działającej w tym stanie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej