RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ukraina: Mężczyzna zginął, gdy podczas kąpieli w morzu trafił na minę

Ostrzeżenie o minach (Photo by Yevhen Zinchenko/Global Images Ukraine via Getty Images)
Ostrzeżenie o minach (Photo by Yevhen Zinchenko/Global Images Ukraine via Getty Images)

W miejscowości wypoczynkowej Karolino-Buhaz w obwodzie odeskim Ukrainy w sobotę dwóch mężczyzn kąpiących się w zabronionej przez wojsko strefie w Morzu Czarnym trafiło na minę, jeden z nich zginął, drugi został ranny – poinformowała rzeczniczka ukraińskiego dowództwa operacyjnego Południe Natalia Humeniuk.

Zabitych wiele delfinów. Kolejne rosyjskie zbrodnie

Rosja terroryzuje Ukrainę i kraje zachodnie minując szlaki komunikacyjne na Morzu Czarnym. Ich broń rani wiele zwierząt, w tym delfiny. Jak...

zobacz więcej

Według informacji wojska, pomimo zakazu odwiedzania plaż, przebywała tam grupa mężczyzn. Rzecznik odeskiej regionalnej administracji wojskowej Serhij Bratczuk zauważył, że obywatele nadal ignorują ostrzeżenia o minach i pływają w morzu, narażając się na niebezpieczeństwo.

Odwiedzanie plaż jest też zabronione w Odessie. 11 czerwca wybuch miny zabił w Odessie 50-letniego mężczyznę, który mimo zakazu przyszedł na plażę z rodziną. Jak donosi Ukrinform, w stanie wojennym straż graniczna w Odessie zabroniła również właścicielom małych jednostek pływających wpływania do ujść rzek i jezior, które mogą być zaminowane.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej