RAPORT

Wojna na Ukrainie

Trzęsienie ziemi w Iranie. Co najmniej 5 osób zginęło

Wioska Sajeh Khosz została zrównana z ziemią (fot. PAP/EPA/ABDOL HOSSEIN REZVANI)
Wioska Sajeh Khosz została zrównana z ziemią (fot. PAP/EPA/ABDOL HOSSEIN REZVANI)

Co najmniej pięć osób zginęło, a ponad 50 zostało rannych w wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 6 w nocy z piątku na sobotę w południowym Iranie – informuje w sobotę agencja Reutera. Według irańskiej telewizji publicznej w tym regionie kraju zarejestrowano 150 wstrząsów w samym czerwcu br.

Strzelanina w USA: Zabici i ranni policjanci oraz cywil

– W mieście Allen w amerykańskim stanie Kentucky doszło w czwartek wieczorem do trwającej sześć godzin strzelaniny – informuje w sobotę CNN....

zobacz więcej

Trzęsienie ziemi nawiedziło prowincję Hormozgan nad Zatokami Perską i Omańską w sobotę o godzinie 02:00 czasu lokalnego (północ czasu polskiego) w pobliżu wybrzeża, 100 kilometrów na południowy zachód od stolicy prowincji Bandar Abbas. Ostatnie wstrząsy odczuwalne były o godz. 8 rano.

Gubernator miasta Bandar Lengeh położonego w pobliżu epicentrum poinformował, że nikt nie został ranny w wyniku dwóch równie silnych wstrząsów wtórnych, ponieważ mieszkańcy zdążyli opuścić już swoje domy.

Miejscowi urzędnicy podali, że wioska Sajeh Khosz została zrównana z ziemią.

Delikatne wstrząsy były odczuwalne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i innych państwach Zatoki Perskiej oraz w Pakistanie i Afganistanie.

Iran, który znajduje się na styku głównych płyt tektonicznych jest obszarem, gdzie bardzo często dochodzi do poważnych wstrząsów. W 2003 r. doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 6.6 w prowincji Kerman. Zginęło wtedy 31 tys. ludzi, a ogromne zniszczenia dotknęły miasto Bam, które zostało zrujnowane w 80 proc., w tym – pozostałości starożytnego miasta Arg-e Bam.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej