RAPORT

Pogarda

„Będziemy musieli wydać znacznie więcej niż 3 proc. PKB na armię”

Prezes PiS zapowiada zwiększenie wydatków na armię (fot. PAP/Marcin Bielecki)
Prezes PiS zapowiada zwiększenie wydatków na armię (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Najnowsze

Popularne

– Polska musi być bardzo silnym i poważnym państwem. Naszym celem jest potężna armia. Będziemy musieli wydać na nią znacznie więcej niż 3 proc. PKB – powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zaznaczył, że to radykalnie podniesie bezpieczeństwo kraju i jego status na arenie międzynarodowej.

Ambasador USA: Stała obecność naszych wojsk w Polsce to historyczne wydarzenie

Decyzja o stałej obecności wojsk amerykańskich w Polsce ma historyczny charakter, nigdy wcześniej nie mówiliśmy o permanentnej obecności naszych...

zobacz więcej

W sobotę prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Bielska Podlaskiego powiedział, że rząd PiS odrzucił „politykę wstydu i stawia na patriotyzm”. „Jak ważny jest patriotyzm pokazała sytuacja na Ukrainie” – wskazał Kaczyński.

Zwrócił uwagę, że opozycja koncentruje się na dzieleniu społeczeństwa, uprawia pedagogikę wstydu,polegającą na tym, że „za wszystko jesteśmy winni i za wszystko powinniśmy przepraszać, że zbrodnie innych to są nasze zbrodnie czy przynajmniej współzbrodnie”.

Kaczyński podkreślił, że „Polska jest piękną panną i ma potężny posag, tylko trzeba tą urodę i ten posag odpowiednio wyeksponować”. I jak oświadczył, „my to chcemy zrobić”.

Szef PiS zaapelował do Polaków, żeby podejmując decyzję w najbliższych wyborach myśleli o przyszłości Polski.

„Rosjanie stali w PRL, jak dzisiaj Amerykanie”. Kompromitacja Radnego PO ze Szczecina

O szokującej wypowiedzi byłego wiceprezydenta Szczecina i radnego Pawła Bartnika (PO), poinformował na Twitterze radny Dariusz Matecki (Solidarna...

zobacz więcej

„Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny”


Zapowiedział, że jego ugrupowanie, jeśli wygra będzie kontynuować dotychczasową politykę, „tylko pewne elementy zostaną wzmocnione – przede wszystkim armia, bo rzeczywistość pokazała, że dziś jest to bardzo ważne”.

– Myśmy nigdy nie uwierzyli w żaden koniec historii, w bajkę, że nie ma państw, nie ma narodów, wszystko się zjednoczy, kapitał nie ma państwa – powiedział Kaczyński.

Jak podkreślił, „naszym celem jest armia naprawdę potężna i to nas będzie kosztowało”. – My będziemy musieli wydać znacznie więcej niż 3 proc. PKB. Musimy mieć armię, która zapewni nam pokój, bo jak mówi łacińskie przysłowie, „jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny” – powiedział szef PiS.

– Nasze zakupy, nasza własna produkcja ku temu prowadzi. Musimy mieć odpowiednią liczbę czołgów. Potrzebna jest amunicja krążąca, drony rozpoznawcze i drony bojowe i musimy mieć to w odpowiednich ilościach. To muszą być setki a nawet tysiące – oświadczył Kaczyński.

Zwrócił uwagę, że Korea Południowa, która jest na nieco wyższym poziomie rozwoju niż Polska, ma 2 tys. 300 dział 155-milimetrowych, dlatego jej armia jest traktowana, jako piąta, co do wielkości na świecie. – Armie francuska, angielska czy pakistańska, które dysponują bronią nuklearną, są za nią – dodał.

Kaczyński podkreślił Polska musi być bardzo silnym państwem. –To podniesie radykalnie nasze bezpieczeństwo i spokój, prawo do szybkiego rozwoju oraz nasz status, jako państwa – wyjaśnił. Jak oświadczył, „doprowadzimy do tego, że Polska będzie poważnym państwem”.

– Możemy to zrobić w oparciu o tę część polskiego społeczeństwa, która jest patriotyczna a takich ludzi jest bardzo dużo na tej ziemi. Dlatego do was się zwracamy. Dlatego was wspieramy – powiedział Kaczyński.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej