RAPORT

Wojna na Ukrainie

Prezes PiS o słowach Tuska: Wszędzie rządzimy, bo wszędzie inflacja?

Jarosław Kaczyński podczas spotkania z wyborcami w Bielsku Podlaskim przypomniał, że „płaca za godzinę już przekroczyła 20 złotych”, a za rządów PO-PSL „ludziom płacono po 4-5 złotych za godzinę”. – Ja wiem, że jest inflacja(...), ale mimo wszystko jest to znaczny wzrost – powiedział. Dodał jednocześnie, że w myśl słów Tuska, PiS rządzi wszędzie, niemal na całym świecie, bo wszędzie jest inflacja. Prezes PiS przypomniał, co jest przyczyną inflacji w Polsce i w wielu innych krajach.

Kaczyński: Co by było, gdyby Kopacz była dzisiaj premierem?

– Wyobraźcie sobie jeszcze jedną rzecz. Co by było, gdyby pani Kopacz była dzisiaj premierem? Przecież ona opowiadała, co się robi, jak jest...

zobacz więcej

– A o inflacji też warto powiedzieć, bo to jest przedmiot zupełnie niebywałego oszustwa. Gdyby przyjąć to, co mówią nasi przeciwnicy, że inflacja jest po prostu winą PiS-u, to trzeba powiedzieć, że Prawo i Sprawiedliwość tak pozornie rządzi tylko w Polsce, ale tak naprawdę na całym świecie, czy prawie na całym, a już w naszych okolicach to napewno – powiedział Prezes PiS-u.

– Bo w Czechach już wyższa inflacja niż u nas na Litwie wyższa (...) wyższa na Łotwie, a w Estonii najwyższa, bo wynosi 20%. W wielu innych krajach europejskich inflacja jest rekordowa(...). Krótko mówiąc wszędzie rządzimy. Proszę państwa ja się bardzo cieszę bo nie wiedziałem, że jestem taki ważny – zażartował Kaczyński. Podkreślił jednak, że przypisywanie rządowi odpowiedzialności za inflację i drożyznę to „bezczelne oszustwo”.

Skandowali to na konwencji PO. Kaczyński: Wzruszająca samokrytyka [WIDEO]

To może początek przełomu moralnego w Platformie Obywatelskiej – tak sobotnią konwencję PO podsumował Jarosław Kaczyński. Prezes PiS w sobotę...

zobacz więcej

Konwencja PO i prawdziwe przyczyny inflacji


– Charakterystyczne, że w dzisiejszym wystąpieniu programowym pewien polityk, którego nazwiska nawet nie będę wymieniał (...),w ogóle nie wspomniał o wojnie na Ukrainie, o potrzebach obronnych. O ile mi wiadomo (...) to nazwisko Putin też chyba nie padło – powiedział Kaczyński odnosząc się do wystąpienia Donalda Tuska na konwencji PO w Radomiu.

Prezes PiS-u podał trzy powody inflancji: politykę Unii Europejskiej, która „podwyższała ceny energii, a to się przenosi na inne ceny”, pandemię Covid-19 i rządową „akcję ratowania miejsc pracy i zakładów pracy” oraz wojnę. Kaczyński podkreślił, że 200 miliardów, które rząd „ dostarczył na rynek” w ramach walki ze skutkami pandemii „musi wywołać refleks inflacyjny”. – Trzeba było zostawić to wszystko. Mielibyśmy dzisiaj d0datkowyc milion bezrobotnych albo więcej – powiedział Jarosław Kaczyński, mówiąc, że taka postawa byłaby „szaleństwem”.

Z wojną, jak podkreślił prezes PiS-u wiąże się ogromny wzrost cen różnego rodzaju surowców czy na przykład frachtu. – Na to ani my, ani żadne inne państwo, nawet tak potężne jak Stany Zjednoczone, nie ma wpływu – podsumował Kaczyński.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej