RAPORT

Wojna na Ukrainie

10 tys. Ukraińców z Mariupola więzionych, głodzonych i torturowanych

Według rady ludzie przetrzymywani są w straszliwych warunkach (fot. Maximilian Clarke/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Według rady ludzie przetrzymywani są w straszliwych warunkach (fot. Maximilian Clarke/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Ponad 10 tys. mieszkańców okupowanego przez rosyjskie siły Mariupola w obwodzie donieckim znajduje się w więzieniach separatystycznej Donieckiej Republiki Ludowej – poinformowała w sobotę Rada Miejska Mariupola na Telegramie. Dodano, że więźniowie są torturowani i głodzeni.

Siły ukraińskie odparły dwa rosyjskie natarcia pod Lisiczańskiem

W piątek wojska ukraińskie odparły dwa zmasowane natarcia przeciwnika w okolicy Lisiczańska – powiadomił szef administracji obwodu ługańskiego...

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE

Rada podała, że wiadomo o czterech więzieniach, w których osadzeni zostali mieszkańcy Mariupola: dwóch w Jełeniwce i jednym w Makijiwce, zaś czwarte to areszt śledczy w Doniecku.

Według rady ludzie przetrzymywani są w straszliwych warunkach.

„Po 10 osób jest zamkniętych w ciasnych celach 2 na 3 metry. Mieszkańcy Mariupola prawie nie dostają wody ani jedzenia. Nie są wypuszczani na zewnątrz. Nie mają żadnego dostępu do normalnej pomocy medycznej i są poddawani różnym torturom – od psychicznych po fizyczne” – podkreśliła rada.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej