RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kaczyński: Co by było, gdyby Kopacz była dzisiaj premierem?

– Wyobraźcie sobie jeszcze jedną rzecz. Co by było, gdyby pani Kopacz była dzisiaj premierem? Przecież ona opowiadała, co się robi, jak jest wojna: do piwnicy się uciekało z dziećmi, drzwi się zamyka. Myśmy nie uciekali. Do Kijowa jeździliśmy i pomagamy – powiedział Jarosław Kaczyński w Białymstoku.

Dziennikarz zapytał ją o Tuska. Emerytka nie wytrzymała [WIDEO]

Donald Tusk to jest łobuz. On by Polskę zniszczył, a ja się cieszę, że PiS daje na małe dzieci – mówi w rozmowie z dziennikarzem „Super Expressu”...

zobacz więcej

–Premier Morawiecki jak lew walczy w różnych europejskich stolicach o to, żeby ta pomoc była. Czasy są niełatwe: mamy wojnę, ataki na granicy, bo przecież one nie ustają. Mamy też możliwość, odpukać, powrotu epidemii. I jedyne, co jest właściwą odpowiedzią na trudne czasy, to jest dobry rząd; i to taki, który wie, co jeszcze trzeba naprawić – powiedział Kaczyński.

Jako przykład podał politykę mieszkaniową, „bo program Mieszkanie Plus się nie udał”. – Wiemy to i tę dyktaturę deweloperów oraz gigantyczne marże przełamiemy, nawet jeśli trzeba byłoby użyć bardzo twardej ręki – dodał prezes PIS.

Wojna na Ukrainie. A gdyby Polską w 2022 roku rządził Tusk?

Gdyby w 2022 roku Polską rządziła Platforma Obywatelska, nasz kraj z dużym prawdopodobieństwem stałby się ofiarą „nowego polsko-rosyjskiego”...

zobacz więcej

Wypowiedź Ewy Kopacz


W swojej wypowiedzi prezes Kaczyński odniósł się do wypowiedzi Ewy Kopacz z 19 września 2014 roku tuż po zaprezentowaniu rządu.

Kopacz zadano wówczas pytanie o to, czy Polska powinna zdecydować się na sprzedaż broni na Ukrainę i bardziej zaangażować się w koalicję przeciwko Państwu Islamskiemu.

– Wie pan, ja jestem kobietą. Wyobrażam sobie, co ja bym zrobiła, gdyby nagle na ulicy pokazał się człowiek, który wymachuje ostrym narzędziem albo trzyma w ręku pistolet. Pierwsza moja myśl: tam, za moimi plecami jest mój dom i tam są moje dzieci. Więc wpadam do domu, zamykam drzwi i opiekuję się własnymi dziećmi – zaczęła w odpowiedzi przyszła premier.

A co zrobiłby jej zdaniem mężczyzna? – Pewnie pomyślałby: „nie mam nawet porządnego kija w ręku, ale jak to? Ja nie stanę i nie będę się tutaj tłukł tylko dlatego, że ktoś odważył się przyjść i grozić mojej rodzinie?”

I dlatego – jak dodała Kopacz – nasz kraj powinien zachowywać się wobec konfliktów zewnętrznych „jak polska rozsądna kobieta”.

– Nasze bezpieczeństwo, nasz kraj, nasz dom, nasze dzieci są najważniejsze – tłumaczyła.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej