RAPORT

Wojna na Ukrainie

Jak będzie wyglądała Polska pod rządami PO? Spot PiS

Prawo i Sprawiedliwość w dniu konwencji Platformy Obywatelskiej zaprezentowało spot, w którym pyta o program Platformy oraz stawia pytanie, jak Polska będzie wyglądała pod kolejnymi rządami PO. – To będzie trzeba podnieść VAT – mówi w nagraniu europoseł Marek Belka.

Czarnek: Ideologia LGBT jest szkodliwa, także dla ludzi ze środowiska LGBT

Ideologia LGBT jest absolutnie szkodliwa i destrukcyjna dla każdego człowieka. Również dla ludzi ze środowiska LGBT – powiedział w Radiu Opole...

zobacz więcej

W dniu konwencji Platformy Obywatelskiej, PiS zorganizowało konferencję prasową podczas której zaprezentowano spot dotyczący programu PO. W nagraniu pojawiają się wypowiedzi m.in. szefa PO Donalda Tuska, posłanki Izabeli Leszczyny, wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy Błońskiej czy europosła Marka Belki.

Nagranie rozpoczyna się od napisu: „Polacy pytają Platformę Obywatelską ...” i zestawione jest z wypowiedzią Kidawy Błońskiej z jednej z wcześniejszych konwencji, „gdzie jest program?”.

Następnie przywołano wypowiedź Leszczyny, która mówi, „jak wygramy wybory przedstawimy wszystkie szczegóły”, oraz Tuska , który mówi: „W Platformie tych stron zapisanych na temat tego co zrobimy po zwycięstwie są setki”.

W kolejnym ujęciu widzimy napis: „Co na tych stronach jest zapisane? Jak będzie wyglądała Polska pod kolejnymi rządami PO?!”.

Nowy sondaż. Zmiany poparcia, PSL blisko progu wyborczego

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 34,4 proc....

zobacz więcej

Na nagraniu widać też fragment niedawnego wywiadu, którego udzielił Marek Belka i mówi w nim: „czyli już żeśmy obniżyli podatki dochodowe”, co zestawione jest z napisem, iż obniżka PIT, to decyzja rządu PiS . Pojawia się też fragment wypowiedzi prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który ubolewa na ponowną obniżkę podatków. Przywołano także wypowiedź Belki, który mówi: „To będzie trzeba podnieść VAT”.

W spocie pojawia się też archiwalna wypowiedź szefa PSL Władysława Kosiniak-Kamysza , z czasów koalicji PO-PSL, kiedy toczyła się debata w Sejmie nad podniesieniem wieku emerytalnego i zestawione jest z napisem „podwyższenie wieku emerytalnego. Program PO”.

Kolejny napis głosi „likwidacja programu 500 plus” i przywołano wypowiedź Leszczyny, która mówi, że „program ten nie poprawił jakości życia tak naprawdę”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Zjednoczona Prawica ma o trzech posłów więcej. „To nie jest nasze ostatnie słowo”

Dołączenie do Zjednoczonej Prawicy trzech posłów z koła Polskie Sprawy to być może nie ostatni nowi posłowie w nieodległej perspektywie czasowej;...

zobacz więcej

W nagraniu widać też dawne wypowiedzi Tuska dotyczące Rosji, w których stwierdzał: „chcemy, aby Rosja była ważnym partnerem Polski”. Inne zamieszczone w nagraniu wypowiedzi Tuska dotyczą m.in. programu 500 plus, który mówił, że nie ma takiej możliwości sfinansowania tego projektu.

Zobacz także: PiS odpowiada na konwencję Tuska. Ruszyła akcja w mediach społecznościowych

Kolejny napis na nagraniu głosi, że program PO, to polityka nienawiści i zestawiony jest z fragmentami spotkań Tuska.

„Oto prawdziwy program PO! Czy takiej Polski chcemy?!” – głosi napis na końcu spotu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej