RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Czyste Powietrze Plus”. Moskwa: Przeznaczamy prawie 2 mld zł

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa w sobotę ogłosiła uruchomienie programu „Czyste Powietrze Plus”. Szefowa resortu wskazała na istotną rolę samorządów w programie. Jak mówiła, na fundusz zostanie przeznaczone prawie 2 mld zł. Rząd nie wyklucza kolejnych środków na ten cel. W ramach programu będzie można w szybki sposób uzyskać prefinansowanie do 50 proc. wartości całych prac.

„Kryzys ekologiczny wymaga pilnych działań”. Polacy walczą ze smogiem #PolskaToWiecej

„Bóg daje życie – smog je odbiera”. Tak brzmiało hasło ogólnopolskiej akcji, której celem było naświetlenie problemu smogu oraz przypomnienie...

zobacz więcej

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa uczestniczyła w sobotę w konferencji w Radomiu na temat program „Czyste Powietrze Plus”. – Już dzisiaj zachęcamy wszystkich, by dokonali w swoim domu (...) refleksji i przygotowali się do złożenia wniosku na program „Czyste Powietrze Plus” – mówiła szefowa resortu klimatu i środowiska.

Jak zapewniła minister Moskwa: „Tych środków nie zabraknie”. –Przeznaczamy na ten fundusz prawie 2 mld zł. Natomiast jeżeli będzie się cieszył popularnością, jeśli będzie dobrze funkcjonował, jesteśmy też gotowi na przeznaczenie kolejnych środków – zaznaczyła.

Dodała, że „niezwykle istotne jest, by w tym programie współpracowały samorządy”. – Tak, żeby ten program był jak najbliżej obywatela – wskazała minister Moskwa.

Program Czyste Powietrze


– Były już trzy główne parametry, główne grupy programu „Czyste Powietrze”. Dzisiaj wprowadzamy program „Czyste Powietrze Plus”. Plus to jest po pierwsze możliwość prefinansowania. Już 15 lipca będzie można złożyć kompleksowy wniosek w programie Czyste Powietrze – powiedziała minister Moskwa.

Zobacz także: „Bóg daje życie – smog je odbiera”. Eksperci radzą, jak wymienić piec


Jak mówiła minister, „różnicą w stosunku do dotychczasowych zasad jest to, że będzie można uzyskać w szybkim czasie prefinansowanie do 50 proc. tej kwoty, która będzie całkowitą wszystkich naszych prac”. Dodała, że po zakończeniu prac, w „przyspieszonej ścieżce” beneficjent otrzyma drugą część kwoty, jaką przeznaczył na zadanie realizowane w ramach programu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej