RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Rabaty z konopi w starych oponach? Zatrzymano pijanego „ogrodnika”

Zabezpieczone rośliny zostaną przebadane w kryminalistycznym laboratorium (fot. Policja)
Zabezpieczone rośliny zostaną przebadane w kryminalistycznym laboratorium (fot. Policja)

Policjanci z Buska-Zdroju zlikwidowali leśną plantację konopi indyjskich. Zatrzymano także 54-latka podejrzewanego o nielegalną uprawę tych roślin. Mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności – poinformowała w sobotę świętokrzyska policja.

Nowy Jork wprowadza zakaz noszenia broni palnej. Jakich miejsc będzie dotyczyć?

Domy modlitwy, lotniska, transport publiczny, bary, restauracje, a także słynny Times Square należą do tych miejsc w Nowym Jorku, w których będzie...

zobacz więcej

Jak przekazał w sobotę Tomasz Piwowarski, oficer prasowy buskiej policji funkcjonariusze zlikwidowali nielegalną plantację na terenie gminy Solec-Zdrój.

– W kompleksie leśnym w dwóch zużytych oponach od pojazdu ciężarowego, wypełnionych ziemią i torfem rosło łącznie 180 krzaków konopi w różnych fazach wzrostu od 13 do 86 cm – przekazał st. asp. Tomasz Piwowarski.

Zobacz także: Kontrole trzeźwości kierowców. Od początku roku zatrzymano ponad 45 tys. pijanych

Funkcjonariusze ustalili, że nielegalną uprawą mógł się zajmować 54-letni mieszkaniec gminy Solec-Zdrój. – Policjanci odwiedzili go w jego miejscu zamieszkania. Mężczyzna, w chwili zatrzymania miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie, trafił do policyjnego aresztu. Natomiast zabezpieczone rośliny zostaną przebadane w kryminalistycznym laboratorium – dodał funkcjonariusz.

Mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej